MojAndroid

Značka Motorola sa pred časom rozhodla priniesť na trh viacero Android One smartfónov. Momentálne ponúka Motorolu one visionone action alebo one zoom. Každý je orientovaný na iný typ zákazníka a na našom webe nájdete aj ich priame porovnanie. Dnes bol predstavený ďalší model Motorola one macro. Ako informuje server GSMarena, tak jeho hlavným zameraním sú makro fotografie.

Predchádzajúce časti článku:

Motorola one macro fotoaparát

Makro fotografie s prirodzeným bokeh efektom

Pokiaľ teda obľubujete fotenie malých objektov, rastlín alebo hmyzu z veľmi blízkej vzdialenosti, mohla by byť Motorola macro one práve pre vás. Na snímanie makro fotografií slúži samostatný 2-megapixelový makro snímač s 1,75µm pixelmi. Pokiaľ budete malý objekt snímať zo vzdialenosti 2 centimetrov, tak dostane okrem jeho ostrých detailov aj pekný prirodzený bokeh efekt. Pre klasické fotografie slúži 13-megapixelový hlavný snímač so svetelnosťou f/2.0 a podporou 1080p videa pri frekvencii 60 fps. Doplňuje ho 2-megapixelový hĺbkový snímač.

Motorola one macro makro

Ďalšie parametre a cena

Displej novinky je typu LCD, má 6,2 palcov a rozlíšenie 1520 × 720 pixelov. Vo výreze displeja je 8-megapixelová selfie kamera so svetelnosťou f/2.2. O chod systému Android 9.0 Pie sa stará čipset Helio P70. Jeho výkon je podobný ako pri čipsete Qualcomm Snapdragon 675 v modeloch Motorola one action a one zoom.

Operačná pamäť má 4 GB a vnútorná rozšíriteľná 64 GB. Batéria s kapacitou 4000 mAh sa nabíja cez USB-C konektor 10 W rýchlym nabíjaním a poskytne 2-dňovú výdrž. Nechýba dual SIM alebo 3,5 mm audio jack. Motorola one macro v modrej farbe sa najprv objaví na indickom trhu za cenu 127 eur a od 24. októbra aj na ďalších trhoch.

Motorola one macro: Novinka bude predstavená už onedlho

2.10.2019

Motorola one macro doplní portfólio spoločnosti už v tomto mesiaci. Pôjde o štvrtý model výrobcu z radu Motorola one. Po smartfónoch vision, action a zoom bude ponuka Motoroly kompletná.

Zariadenie by malo byť podľa Android Community predstavené už budúci týždeň v Indii. O prípadnej dostupnosti na našom trhu zatiaľ informácie nemáme.

Motorola one macro displej

Parametre ešte potvrdené nie sú, no zo štvorice tohtoročných Motorola one smartfónov pôjde pravdepodobne o ten najmenej vybavený. Svedčí o tom napríklad aj použitie procesora Mediatek. Ako už názov zariadenia napovedá, hlavným lákadlom budú makro snímky.

Motorola one macro: Internetový obchod odhalil cenu a vizuál nového modelu

1.10.2019

Značka Motorola má momentálne na trhu viacero Android One smartfónov ako sú Motorola one vision, one action alebo one zoom. Každý je orientovaný na iný typ zákazníka a na našom webe nájdete aj ich podrobné porovnanie. Už dlhšiu dobu sa špekuluje, že túto rodinku rozšíri aj model Motorola one macro. Server GizmoChina teraz informuje, že sa už novinka objavila v ponuke jedného zahraničného internetového obchodu. Vďaka tomu sa odhalila jeho podoba aj cena.

Dizajnom ani cenou neurazí

Motorola one macro sa objavila saudskoarabskom obchode Extra.com aj s oficiálnou fotografiou v tmavomodrej farbe. Tá prezrádza, že one macro bude mať mierne plochý lesklý dizajn. V displeji je malý výrez v tvare kvapky pre selfie kameru a pod displejom širšia spodná brada. Na zadnej strane je fotoaparát s celkovo 3 snímačmi, ktoré sú spolu s LED bleskom zoradené vertikálne v ľavom hornom rohu. V strede sa nachádza logo výrobcu, ktoré bude pravdepodobne slúžiť aj ako snímač odtlačkov odtlačkov prstov. Motorola one macro by podľa stránky mala stáť v prepočte 220 eur.

Motorola one macro fotoaparát

Uniknuté špecifikácie Motoroly one macro

Podľa nedávno uniknutej certifikácie FCC by mala mať novinka modelové označenie XT2016-1. Benchmarky už dávnejšie prezradili, že okrem čistého systému Android One (Android 9.0 Pie) prinesie aj čipset Helio P60 alebo 5,7 palcový HD+ displej. Operačná pamäť bude mať 2 GB a vnútorná 32 GB alebo 64 GB. Batéria ponúkne slušnú kapacitu 4000 mAh. 13-megapixelový fotoaparát by mal obsahovať aj 2-megapixelový makro snímač pre fotografovanie predmetov z blízkej vzdialenosti. Oficiálne predstavenie one macro sa očakáva už tento mesiac.

Náš tip
Skladacia Motorola Razr bude predstavená ešte pred koncom roka

9.10.2019
  • Tonky

    Telekom ho má od dnes v katalógu smartfonov ✌🏻

  • stanleyjr

    Dalsi “One” ktory nebude mat Android One :) gratulujem Motorola, vasi zakaznici budu z vas pekne zmateni :)

+