MojAndroid

Dnešné telefóny už neponúkajú takú skvelú výdrž batérie ako tomu bolo pred mnohými rokmi. Za ten čas prešli viacerými zmenami. Už to nie sú len nástroje na telefonovanie a esemeskovanie. Vieme s nimi plnohodnotne pracovať, pozerať videá, surfovať po webe, počúvať hudbu a podobne. Všetky tieto vymoženosti sa prejavili na zníženej výdrži. Aj napriek tomu, že sa kapacita batérií v smartfónoch neustále zvyšuje.

Motorola one fusion+ USB jack

Dnešné smartfóny zvládnu priemerne deň bez nabíjačky. Ide o akýsi priemer. Na trhu sú modely, ktoré je potrebné dobíjať aj v priebehu dňa a potom také, ktoré s výdržou problém nemajú. A jedným z nich je aj nová Motorola one fusion+.

Silná batéria ako základ

Ako je to možné? Jednoducho. Základom smartfónu s dobrou výdržou je samozrejme batéria. Čím väčšia, tým lepšie. Motorola nenechala nič na náhodu a svoju novinku vybavila akumulátorom s kapacitou rovných 5000 mAh.

Motorola one fusion+

Samotná batéria však nestačí. Dôležité je, aby to všetko spolu fungovalo. S Motorolou one fusion+ vydržíte pri nenáročnom používaní aj tri dni bez nabíjačky. Stredne náročný používateľ sa môže pripraviť na dva dni. Ani tí najnáročnejší nedokážu batériu vybiť v priebehu jedného dňa.

Je to o optimalizácii

Optimalizáciu smartfónov by nemal podceniť žiadny výrobca. A to z viacerých dôvodov. Lepšia optimalizácia zabezpečí plynulejšie reakcie a hlavne sa to prejaví aj na výdrži batérie. Motorola k tomu ešte pridáva čistý operačný systém Android.

Výkon vs úspora energie

Procesory v smartfónoch prechádzajú veľkými zmenami. Výrobcovia sa neustále snažia o čo najmodernejší výrobný proces, ktorý zabezpečí vyšší výkon a zároveň aj nižšiu spotrebu. A toto je príklad procesora Qualcomm Snapdragon 730, ktorý je vyrobený 8 nm výrobným procesom. 6 GB operačná pamäť zase dovolí bežať na pozadí viacerým aplikáciám naraz a tým, že sa nemusia opäť spúšťať, sa výrazne šetrí batéria.

Motorola one fusion+ displej

Všetko musí do seba zapadnúť, inak to nebude fungovať

Je to tak. Ani silná batéria nemusí automaticky znamenať výbornú výdrž, pokiaľ výrobca odflákol optimalizáciu. Platí to aj opačne. To isté platí aj o použitom procesore. Čím je modernejší, tým lepšie.

A inžinierom z Motoroly sa podarila výborná kombinácia všetkých týchto vlastností. Motorola one fusion+ nielenže ponúka silnú batériu, ale aj systém je výborne odladený. Rovnako bol použitý úsporný procesor. Zariadenie tak za svoju výbornú výdrž vďačí práve kombinácii týchto prvkov.

Tento článok vznikol v spolupráci s Motorola.

21.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+