MojAndroid

Motorola one fusion+ je zaujímavým spestrením v strednej triede zariadení. Zaujme najmä biely variant, ktorý má bielu aj prednú časť zariadenia a okolie displeja. V poslednom čase sa s takýmto riešením nestretávame často, priam vôbec.

Motorola one fusion+ fotenie

V rámci fotovýbavy najviac vyčnieva hlavný snímač, ktorého rozlíšenie je až 64 megapixelov, no štandardne fotí v rozlíšení 16 MP. Poteší aj ultra-širokouhlý snímač. Päťmegapixelový makro objektív je skôr do počtu a to isté by sme mohli povedať aj poslednom snímači, ktorý meria hĺbku ostrosti.

Motorola one fusion+: Parametre fotoaparátu

Hlavný snímač 64 MP, f/1.8, PDAF
Ultra-širokouhlý objektív 8 MP, f/2.2
Makro objektív 5 MP, f/2.2
Snímač hĺbky 2 MP, f/2.2
Selfie fotoaparát 16 MP, f/2.0, vysúvací
Video 4K@30fps, 1080p@60fps

Fotoaplikáciu môžeme pochváliť za  množstvo užitočných funkcií. Nechýba tu prakticky nič, k dispozícii sú rôzne režimy a prítomný je aj profesionálny režim, v ktorom si môžete jednotlivé parametre upraviť podľa seba. Výhrady máme k optimalizácii aplikácie. Je jednoducho pomalá a zasekaná.

Motorola one fusion+ fotoaparat

Fotografie vytvorené hlavným snímačom sú cez deň veľmi pekné a dostatočne detailné. Spájanie pixelov sa osvedčilo aj v noci, na nočné fotografie sa dá pozerať. V náročnejších podmienkach môže prísť vhod aj špeciálny nočný režim. Niekedy dokáže fotografiu vylepšiť celkom značne, inokedy len tak mierne. Závisí to od viacerých faktorov, hlavne tých svetelných.

Ultra-širokouhlý snímač je aktuálnym trendom a je len a len dobré, že naň Motorola nezabudla. Uhol záberu 118 stupňov nepatrí medzi najlepšie, no stále lepšie ako nič. Neohúri ani rozlíšením 8 megapixelov. Denné fotografie vytvorené týmto snímačom ani zďaleka nedosahujú kvalitu hlavného snímača, v noci veľmi fotiť neodporúčam. Tiež si treba dávať pozor na scény, ktoré sú náročnejšie na dynamický rozsah. Fotky sú celkovo vyblednuté, so slabými farbami a tiež aj detailmi.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

 

Nie ste majiteľom smartfónu Motorola one fusion+? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Náš tip
Motorola one fusion+ vo výdrži batérie nesklame, práve naopak
11.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+