MojAndroid

Od fotoaparátu v smartfóne, ktorý stojí približne 250 € sme toho veľa neočakávali. O to príjemnejšie sme boli prekvapení. Trend viacerých objektívov prišiel už aj do lacnejších zariadení. Motorola One obsahuje na zadnej strane objektívy dva. Ten hlavný disponuje rozlíšením 13 MP s clonou f/2.0 a rýchlym PDAF zaostrovaním. Ten sekundárny zase ponúkne rozlíšenie 2 megapixely, pričom sa jedná o snímač hĺbky. Zariadenie ho využije pri portrétovom režime, kde sa kladie dôraz na rozmazanie pozadia. Tento objektív disponuje nižšou citlivosťou na svetlo, konkrétne clonou f/2.4. Medzi oboma objektívmi si našiel miesto ešte LED blesk.

Režim Kinematograf

Pomocou tohto režimu veľmi jednoducho vytvoríte efektné GIF animácie. Funguje tak, že držíte tlačidlo fotografovania, počas ktorého vám zariadenie ukazuje, koľko snímok ste urobili. Akonáhle ho pustíte, záznam sa ukončí. Následne si štetcom viete vybrať priestor, ktorý sa bude hýbať a ktorý nie. Nejde teda len o jednoduché vytváranie pohyblivých obrázkov, hýbať sa môže napríklad len polovica obrazu, prípadne len objekt, ktorý si zvolíte. Keď úpravu ukončíte, kliknete na Ukážka a následne uložiť. Obrázok sa uloží v GIF formáte a môžete ho ihneď zdieľať, prípadne s ním inak pracovať.

Panoráma

Vytváranie panoramatických fotografií je s Motorolou One veľmi jednoducho záležitosťou. V aplikácii fotoaparátu stačí zapnúť tento režim a môžete začať. Popri vytváraní fotografie sa pomaly otáčate a na displeji vidíte, ako bude výsledná fotografia vyzerať.

Zaujímavosťou je, že zariadenie zvládne panoramatické fotografie s uhlom až 360 stupňov. Je to výhoda, ale treba na to myslieť. Samotná testovacia fotografia v režime panoráma má veľkosť cca 1,5 MB a rozlíšenie 8416 x 800 pixelov.

Portrétové fotografie s rozmazaným pozadím

Každý poriadny smartfón musí v dnešnej dobe vedieť vytvárať slušné fotografie s efektom rozmazania pozadia. Niektoré na to dokonca používajú dva snímače. Toto je príklad aj Motoroly One. Pomáha jej sekundárny objektív s rozlíšením 2 megapixely a clonu f/2.4.

Samotné vytváranie portrétových fotografií je veľmi jednoduché. Stačí v režimoch fotoaparátu zvoliť ten s názvom Portrét a smartfón je pripravený. Intenzitu rozmazania pozadia si dokonca viete ručne nastavovať priamo počas fotografovania. Tá maximálna síce veľmi efektne rozmazáva pozadie, ale niekedy nezvládne zaostriť všetko, čo by ostré byť malo. Posuvník preto odporúčame nechať niekde v strede. Je to kompromis medzi dostatočným zaostrením hlavného objektu (postavy) a rovnako aj rozmazaním pozadia.

Zvýraznená farba

Motorola One, ako aj niektoré iné modely tohto výrobcu majú v aplikácií fotoaparátu jednu skvelú funkciu. Dokážu vytvoriť fotografie, ktoré budú kompletne čiernobiele, ale odtiene vami vybranej farby budú farebné. Používateľ tak môže efektne zvýrazniť objekt, ktorý má byť stredobodom pozornosti danej fotografie.

Je to veľmi jednoduché. Ak máte zvolenú zvýraznenú farbu, stačí namieriť fotoaparát na scénu, ktorú chcete vyfotografovať a prstom vybrať nejakú farbu, ktorá sa tam nachádza. Stane sa to, že len tá konkrétna farba bude na fotografii viditeľná normálne, iné budú čiernobiele.

Ostatné testovacie fotografie:

Pridajte svoje fotografie do FOTOmánie

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami, zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Asusu ROG Phone? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Vyhrajte smartfón Motorola One | NAY Android Roka 2018
Náš tip
Motorola One: Dobrý pomer cena/výkon | VIDEORECENZIA
Náš tip
Vyberáme príslušenstvo pre smartfón Motorola One
18.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+