MojAndroid

Od fotoaparátu v smartfóne, ktorý stojí približne 250 € sme toho veľa neočakávali. O to príjemnejšie sme boli prekvapení. Trend viacerých objektívov prišiel už aj do lacnejších zariadení. Motorola One obsahuje na zadnej strane objektívy dva. Ten hlavný disponuje rozlíšením 13 MP s clonou f/2.0 a rýchlym PDAF zaostrovaním. Ten sekundárny zase ponúkne rozlíšenie 2 megapixely, pričom sa jedná o snímač hĺbky. Zariadenie ho využije pri portrétovom režime, kde sa kladie dôraz na rozmazanie pozadia. Tento objektív disponuje nižšou citlivosťou na svetlo, konkrétne clonou f/2.4. Medzi oboma objektívmi si našiel miesto ešte LED blesk.

Aplikácia fotoaparátu

To by bolo z technických parametrov fotoaparátu všetko, teraz sa pozrieme na aplikáciu, ktorá fotoaparáty ovláda. Rozloženie ovládacích prvkov je klasické od Motoroly. V nastaveniach si môžete zvoliť rozlíšenie, pričom 13 MP zvládne smartfón len v pomere strán 4:3. V prípade, že si zvolíte iný pomer strán, dostanete rozlíšenie nižšie. Nechýbajú tu ani špeciálne funkcie, z ktorých vyzdvihnem tú s názvom Zvýraznená farba. Pomocou tohto efektu zvládnete urobiť veľmi zaujímavé fotografie, v ktorých bude zvýraznená len farba, ktorú si zvolíte, všetko ostatné bude čiernobiele.

Okrem toho tu nechýba ani portrétový režim či panoráma. V nastaveniach si môžete zvoliť či má zariadenie ukladať polohu snímky alebo si môžete nechať zobraziť mriežku. Podporovaná je aj funkcia Google Lens, o ktorej sme vás informovali v tomto článku.

Slušné fotografie

Kvalita fotografií je celkom podarená, hlavne vzhľadom na to, že sa jedná o pomerne lacné zariadenie. Za dobrých svetelných podmienok vás Motorola One určite nesklame. Nepatrí síce medzi najlepšie, no to od nej ani neočakávame. Fotky sú však dostatočne ostré a ponúknu celkom pekné farby. V slabších svetelných podmienkach kvalita fotografií ubúda. Úplne zlé to ale vôbec nie je. Znovu platí to, že na najlepších sa nechytá, no vo svojej cenovej kategórii sa určite nestratí. Niekedy sa podarí naozaj veľmi pekná fotka s minimálnym šumom a slušnými farbami, niekedy sa zase úplne nepodarí. V každom prípade, žiadnu z nočných fotografií, ktoré som na zariadení urobil, by som neoznačil za nepoužiteľnú.

Zvýraznená farba

Smartfóny od Motoroly ponúkajú veľmi zaujímavú funkciu. Dokážete počas fotografovania vybrať farbu, ktorá bude zvýraznená, pričom všetky ostatné farby sa prezlečú do čiernobielej. Chcete zvýrazniť červenú? Žiadny problém, červená bude zvýraznená, ostatné budú čiernobiele. Tento efekt vyzerá veľmi dobre a takéto fotografie vyzerajú naozaj efektne. Ihneď po odfotografovaní si môžete zvoliť aj intenzitu farby, ktorú ste si zvolili. Na fotografiách nižšie môžete vidieť, ako to v skutočnosti vyzerá.

Fotografie vyzerajú veľmi slušne, čo je vzhľadom na cenu zariadenia dobrou správou. V dnešnej dobe nepotrebujete na vytvorenie slušných záberov len tie najlepšie fotomobily, ale plne postačujú aj tie lacnejšie zariadenia. Samozrejme, s najlepšími by nemalo zmysel porovnávať, tie sú v mobilnej fotografii oveľa ďalej. Z priložených fotografií však môžete posúdiť, že fotoaparát Motoroly One nesklamal.

Portrétový režim a rozmazanie pozadia

Motorola One zvláda aj portrétový režim. Dokáže efektne rozmazať pozadie a tak zvýrazniť predmet, ktorý je vo fotografii najdôležitejší. Dôležité je však zvoliť ideálnu vzdialenosť od fotoaparátu, ktorá by mala byť v rozpätí okolo 1-2 metra. Pri tejto vzdialenosti je efekt rozmazania pozadia najlepší.

Predný fotoaparát

Selfie fotoaparát zvláda svoju prácu dobre. Fotografie sú pekné a dostatočne ostré, ich maximálne rozlíšenie je 8 MP pri pomere strán 4:3. Zvládne aj rozmazanie pozadia, no efekt nie je až taký výrazný, ako v prípade predného fotoaparátu.

Celkovo sa jedná vzhľadom na cenu zariadenia o veľmi slušný fotoaparát, ktorý dokáže za dobrých svetelných podmienok vytvoriť naozaj pekné snímky. Zahanbiť sa nedá ani v noci a fotografie sú celkom použiteľné. Poteší portrétovým režimom alebo špecialitkou v podobe efektného zvýraznenia vybranej farby už priamo počas fotografovania.

Pridajte svoje fotografie do FOTOmánie

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami, zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Motoroly One? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu.

22.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+