MojAndroid

Len nedávno sa objavila novinka, že Motorola sa chystá vyrobiť odolný smartfón. Výrobca totiž uzavrel dlhodobé partnerstvo so spoločnosťou vyrábajúcou odolné smartfóny – Bullitt, spomína Android Authority.

Obe firmy sú o detailoch spolupráce zdržanlivé, takže nevieme, čo presne Motorola chystá. Podľa existujúcich zariadení spoločnosti Bullitt, môžme očakávať nárazuvzdorné a šokuvzdorné zariadenia. Očakávať môžeme vodoodolnosť a prachuvzdornosť a taktiež aj hrubé telo, ako to už pri odolných smartfónoch býva.

Bullitt u nás nie je známou značkou, ale v zahraničí vytvorila aj mobily, ktoré sa neskôr predávali pod značkou Kodak či Land Rover.

Motorola už vyrobila nejden odolný smartfón

Presne tak, Motorola už má skúsenosti s odolnými smartfónmi. Od roku 2015 do roku 2017 sa v jej portfóliu nachádzali aj smartfóny s označením Force. Boli to smartfóny, ktoré mali nerozbitný displej. Išlo o tieto tri modely – Motorola X Force, Motorola Z Force, Motorola Z2 Force. Tieto telefóny neboli skutočne odolné, teda nie v zmysle zariadení CAT. Nemali ani len základnú vodoodolnosť, avšak vyzerali odolne a možno by zvládli aj tvrdšie zachádzanie niekde na stavbe.

Odolný smartfón Motorola Z Force

V tom čase sa snažili konkurovať Samsungu a jeho radu Active. Samsungy mali navrch, pretože boli vodoodolné a ich konštrukcia spĺňala aj vojenskú certifikáciu MIL-STD-810G. Tá im zabezpečovala odolnosť voči soli, vlhkosti, dažďu a ožiareniu, takže boli vhodnejšie do rôznych náročných podmienok.

 

Náš tip
Najlepšie odolné smartfóny, ktoré nezaujmú len svojou konštrukciou

11.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+