MojAndroid

Z doterajších dohadov a uniknutých informácií je známe, že ďalší Nexus smartfón vyrobí Motorola. Zahraničný portál Android Police získal od dôveryhodného zdroja aj ďalšie informácie, a to konkrétne názov zariadenia Nexus 6 a veľkosť displeja, ktorá bude definitívne 5,9 palca. Zariadenie bude poháňať silnejšia 3200 mAh batéria a jeho súčasťou by mali byť aj predné duálne stereo reproduktory. Takmer naisto bude nový Nexus 6 pracovať na systéme Android 5.0, ktorého označenie ešte nie je oficiálne známe.

nexus2cee_n6lf_thumb3

Konštrukčne pôjde o veľmi pevné zariadenie, o čo sa postará hliníkový rám po obvode zariadenia. V zadnom kryte bude 13 Mpix fotoaparát s optickou stabilizáciou, ktorý je dvojčaťom foťáku, ktorú má Motorola Moto X. Dôležitým parametrom je aj rozlíšenie QHD displeja, ktoré bude dosahovať až 496 PPI. Predná kamera ponúkne 2 Mpix rozlíšenie. Podľa uniknutých informácií Motorola do tohto zariadenia implementuje aj svoje “SuperCharge” nabíjanie, ktoré za 15 minút dokáže zariadeniu dodať ďalších 8 hodín výdrže.

Informácie, ktoré priniesol Android Police, majú 90% dôveryhodnosť a na špecifikáciách tohto zariadenia sa už zrejme nič nezmení. To môže zarmútiť fanúšiov menších mobilov, ktorí si ale ešte stále môžu kúpiť Nexus 5 s pomerne slušnou hardvérovou výbavou. Ako nový Nexus 6 zaujal vás? Kúpite si ho aj keď ponúkne 5,9″ displej?

30.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+