MojAndroid

Motorola včera spolu s predstavením nových smartfónov Droid Turbo 2 uviedla aj novú technológiu pre ochranu displeja. Jej vývoj trval viac ako tri roky, počas ktorých sa vykonalo nespočetné množstvo testov a simulácií. Výsledkom je ShatterShield, čo je technológia, ktorá zaručuje skutočnú nerozbitnosť displeja aj pri extrémnych podmienkach.

ShatterShield displej sa skladá až z piatich vrstiev. Prvá je vyrobená z hliníka a tvorí pevné jadro, ktoré je spojené s druhou vrstvou. Tá predstavuje samotný zobrazovací panel typu AMOLED, ktorý je ale flexibilný, a tak namiesto toho, aby sa pri páde rozbil, sa prípadnému mechanickému namáhaniu prispôsobí. Ten ďalej nadväzuje na dvojvrstvový dotykový panel, ktorý zároveň tvorí aj akúsi zálohu v prípade poškodenia. Posledné dve vrstvy sú priehľadné a vyrobené z plastu alebo skla. Odolné sú voči rozbitiu, pričom posledná vrstva je vystužená špeciálnym povrchom, ktorá ochráni displej pred škrabancami a preliačinami.

Numerous-protective-layers-form-the-ShatterShield-panel

Nový odolný displej je súčasťou Motoroly Droid Turbo 2, ktorá sa bude predávať u amerického operátora Verizon. Ten je okrem 5,4″ nerozbitného displeja s rozlíšením QHD vybavený aj procesorom Snapdragon 810, 3 GB RAM, 64 GB internej pamäte, 21 Mpix fotoaparátom a 3760 mAh batériou. Motorola si je nerozbitnosťou displeja dokonca tak istá, že naň dáva až 4 roky záruky. Čo znesie môžete vidieť aj na videách nižšie.

 

28.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+