Spoločnosť Motorola priniesla v minulosti do mobilných technológií veľa inovácií a jej najnovšia technológia by mohla v budúcnosti urobiť nabíjanie zariadení veľmi pohodlným . Podľa portálu XDA-developers ukázala bezdrôtové nabíjanie vzduchom, ktoré dokáže nabiť súčasne štyri smartfóny.
Motorola vylepšila svoju technológiu bezdrôtového nabíjania vzduchom po všetkých stránkach
Bezdrôtové nabíjanie v súčasných vlajkových smartfónoch funguje na princípe položenia smartfónu na nabíjaciu podložku. Nemusíte tak síce prácne zasúvať kábel do USB-C konektora, ale zároveň nemôžete smartfón pri nabíjaní pohodlne ovládať Spoločnosti Xiaomi a Motorola preto pred pár mesiacmi ukázali technológie bezdrôtového nabíjania vzduchom. Motorola tú svoju teraz posúva ešte ďalej.
Motorola sa novou generáciou bezdrôtového nabíjania vzduchom pochválila na sociálnej sieti Weibo. Tvrdí, že do novej bezdrôtovej nabíjačky bolo integrovaných 1600 antén pre nabíjanie, čo je vidieť aj na väčšej veľkosti oproti predošlej generácii. Vďaka tomu docielil výrobca práve oveľa väčšiu vzdialenosť nabíjania a dosiahol aj nabíjanie viacerých zariadení naraz.
Podľa videa je poznať, že nabíjačka dokáže nabíjať na vzdialenosť až 3 metrov. Navyše by malo nabíjanie prebiehať aj v prípade, že je medzi nabíjačkou a smartfónom prekážka, čo predošlá generácia nedokázala.. Na videu je zároveň vidieť nabíjanie až štyroch smartfónov súčasne. Vďaka množstvu antén narástol aj uhol, pod ktorým je možné nabíjať, a to až na 100 stupňov.
Kedy sa nová technológia objaví na trhu?
Motorola vďaka novej generácií bezdrôtového nabíjania vzduchom uskočila svojmu konkurentovi Xiaomi, či už z pohľadu vzdialenosti nabíjania, jeho intenzity alebo počtu nabíjaných zariadení. Napriek tomu sa ale nedá počítať s blízkym integrovaním tejto technológie do komerčných produktov. Príkladom je súčasné bezdrôtové nabíjanie protokolu Qi.
To už síce pred skoro desiatimi rokmi podporovali vlajkové smartfóny Samsungu (Samsung Galaxy Note 2) a Sony, ale konkurencia ho začala naplno využívať len nedávno. S bezdrôtovým nabíjaním vzduchom sa tak budeme ešte nejakú dobu stretávať len na technologických kongresoch. Podobne to bolo pred rokmi s ohybným displejmi, ktoré sú už dnes konečne realitou aj pre bežného zákazníka.