MojAndroid

Keď pred pár dňami predstavila americká značka Motorola, ktorá patrí čínskej spoločnosti Lenovo, svoj nový smartfón strednej triedy Motorola Moto Z4, tak jednoznačne zaujala väčšinu verejnosti. Pri cenovke okolo 500 eur ponúka okrem jedinečných modulov MotoMod všetko, čo má správny smartfón mať. Chýba snáď len bezdrôtové nabíjanie, ktoré ale aspoň v minulých generáciách bolo možné doplniť modulom Moto style shell, ktorý mal podporu 10W rýchleho nabíjania certifikácie Qi/PMA. Toto negatívum by mohla negovať jedna skrytá funkcia Motoroly Moto Z4, ktorá bola v týchto dňoch odhalená používateľom sociálnej siete Reddit s menom mrmax86. Ten si na už neexistujúcej webovej stránke Motoroly všimol v špecifikáciách podpory stylusu u Moto Z4.

Konkrétne by sa malo jednať o stylusy kompatibilné s protokolom Microsoft Surface Active Pen. Používateľ Redditu s menom jjsaturday následne potvrdil, že otestoval viacero stylusov Microsoft Surface Pen na svojej Motorole Moto Z4 a všetky fungovali. Podpora pre stylus Lenovo Active Pen z laptopov Lenovo alebo Bamboo Ink zatiaľ nebola potvrdená. Teoreticky by ale mohli fungovať aj tie. Tým pádom by Motorola Moto Z4 mohla byť alternatívou k Samsungu Galaxy Note 9 pre ľudí, ktorí vlastnia niektorý z kompatibilných stylusov.

Náš tip
Motorola moto z3 play a moto z2 force dostávajú Android 9.0 Pie
14.6.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+