MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Drží sa aktuálnych trendov

Displej je, samozrejme, jednou z najdôležitejších súčastí každého telefónu. Kvalitný displej je zárukou lepšieho a ľahšieho ovládania, rovnako ako lepšieho používateľského zážitku. Novinka od Motoroly vsadila na Super AMOLED technológiu. Na 6,01-palcovom zobrazovači sa rozprestiera Full HD+ rozlíšenie, konkrétne 2160 x 1080 pixelov. Ako sme už spomínali, pomer strán je 18:9. Displej Motoroly moto z3 play sa jednoducho vydaril. Ponúka výborné zobrazenie farieb, pričom výhodou technológie AMOLED je skvelá čierna, pretože dokáže pixely úplne vypnúť. Má to samozrejme vplyv aj na výdrž batérie, keďže displej je jej najväčším žrútom.

Pozorovacím uhlom nemáme čo vytknúť, rovnako jeho čitateľnosť na priamom slnku je bezproblémová. Nastavenie automatického jasu funguje na výbornú. V prípade, že by vám nesedeli štandardné farby displeja, môžete si ich v nastaveniach upraviť podľa seba. Na výber máte teplé, neutrálne a chladné farby. Farebný režim je taktiež možné nastaviť na štandardný alebo živé farby. V aplikácii s názvom Moto je možné zapnúť aj nočný režim, ktorý zníži intenzitu modrej farby. Telefón taktiež dokáže ponechať displej rozsvietený, pokiaľ sa na neho pozeráte. Displej je krytý sklíčkom Gorilla Glass 3. generácie.

Výkon a pamäť: Aj náročnejšie činnosti zvládne s eleganciou

Smartfón je osadený procesorom strednej triedy Qualcomm Snapdragon 636. Nie je to žiadny trhač asfaltu, no problém mu nerobia ani náročnejšie aplikácie či hry. Procesor obsahuje 8 jadier, ktoré sú taktované na frekvenciu 1,8 GHz. Grafickým čipom je Adreno 509. Je tu patrný medzigeneračný posun. Trieda procesora je rovnaká, akú používa moto z2 play, no bol použitý novší model (626 vs 636). Použitý procesor spolu so 4 GB operačnou pamäťou fungujú na výbornú. Systém je rýchly, svižný, nič neseká a na nič sa nečaká. Toto by samozrejme nebolo možné, keby nebol dobre optimalizovaný výrobcom. Smartfón sme podrobili aj trom najpoužívanejším benchmark testom, pričom výsledky z nich si môžete pozrieť nižšie.

Do smartfónu sme nainštalovali obľúbenú hru PUBG. Grafika sa automaticky nastavila na strednú úroveň. Hra bola bez problémov hrateľná, no nejaké menšie záseky sa predsa len našli. Nie je to nič hrozné a smartfón uspokojí aj náročnejších hráčov.

Kapacita vnútorného úložiska je 64 GB. To je dostatočný priestor na aplikácie aj dáta používateľov. V prípade, že by bolo málo, zariadenie podporuje pamäťové karty microSD s maximálnou kapacitou 512 GB. V tomto prípade sa ale pripravte na to, že Motorolu moto z3 play nemôžete používať s dvomi SIM kartami súčasne. Slot na druhú je zdieľaný so slotom na pamäťovú kartu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+