MojAndroid

Už viackrát sme v minulosti zachytili “šumy” o 5G zariadeniach. Jediné zariadenie, ktoré vo svojom názve obsahovalo “5G”, bolo od spoločnosti AT&T, avšak v skutočnosti nemalo s 5G nič spoločné. Viceprezident spoločnosti Lenovo však nedávno oznámil, že spoločnosť vytvorí a predstaví prvý 5G smartfón na svete.

Nie len 5G, ale aj Snapdragon 855?

Viceprezident Lenova Chang Cheng uviedol spomínanú informáciu na svojom účte sociálnej siete Weibo, ale medzitým bol príspevok odstránený. V príspevku tvrdil, že spoločnosť svetu ponúkne prvý 5G smartfón a bude disponovať procesorom Snapdragon 855!

Dnes – 2. augusta – sa koná veľká tlačová konferencia Motoroly (ktorá spadá pod Lenovo). Viacerí používatelia a technologickí nadšenci špekulujú, že v rámci tejto udalosti by mohla byť predstavená dlho očakávaná vlajková loď Motorola Moto Z3, spolu s 5G Moto Mod (modul pripájaný k zadnej strane zariadenia podporujúci 5G siete). Uvidíme, či sa tak naozaj stane a či telefón bude disponovať aj Snapdragon 855 čipsetom.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+