MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

MotoMods: Rovnaké výhody, ešte väčší výber

Spoločnosť Lenovo aj tento rok prichádza s podporou modulov MotoMods. Ako sľúbila, tie sú kompatibilné s vlaňajšou aj súčasnou generáciou smartfónov. To znamená, že k telefónu pripojíte známy projektor, JBL Sound MotoMod s lepším reproduktorom a stojanom, vlaňajšie moduly s extra batériou či Hasselblad foto modul. Okrem toho Lenovo prináša s novou generáciou Moto Z2 aj ďalšie moduly.

Jeden z nich umožní bezdrôtové nabíjanie v oboch najrozšírenejších štandardoch a stojí 45 EUR. Za 49 EUR zasa môžete mať MotoMod s externou batériou s kapacitou 2 200 mAh, ktorý sme otestovali aj my. Tento modul je tenší ako vlani a výrazne predĺži výdrž batérie telefónu. Ak by vám chýbala vlaňajšia neuveriteľná výdrž Moto Z Play, tento modul je presne pre vás.

Moto Z2 Play

Okrem toho Lenovo predstavilo aj ďalšie moduly. K dispozícii bude TurboCharger MotoMod, ktorý bude dobíjať batériu telefónu skutočne rýchlo a nabijete ho aj samostatne prostredníctvom USB portu. Lenovo tiež odhalilo Gamepad modul, ktorý poteší aj náročných hráčov a u nás sa bude predávať za 89 EUR. K dispozícii bude aj vylepšená verzia JBL reproduktoru s novým dizajnom a mnohé ďalšie moduly, ktoré budú prichádzať postupne.

Tak ako vlani, aj tento rok fungujú moduly MotoMods na jednotku. Softvér v telefóne ihneď rozozná, aký modul máte pripojený a jeho správa je skutočne jednoduchá. Napríklad s batériovým modulom, ktorý sme testovali, viete nastaviť to, odkiaľ sa má čerpať energia či na akej úrovni má modul udržiavať batériu telefónu. Priamo v notifikačnej lište si potom okrem zostávajúcej batérie telefónu viete pozrieť aj úroveň nabitia modulu.

Pripájanie a odpájanie modulov je otázkou jednoduchého cvaknutia a vďaka tenšiemu telu Moto Z2 Play je telefón aj s modulom oveľa spratnejší a kompaktnejší. Druhá generácia smartfónov Moto Z je tak ešte vhodnejšia pre použitie s týmito modulmi, ktorým by ste určite mali dať šancu aj vy. S nimi je Moto Z2 Play jednoducho o úroveň vyššie.

Skener odtlačkov: Tradične skvelý

Skener odtlačkov prstov je v tomto prípade umiestnený vpredu pod displejom tak, ako sme si už zvykli z línií Moto G a Moto E. Skener spoľahlivo plní svoju úlohu zabezpečenia telefónu a rýchleho odomknutia displeja, no okrem toho môže slúžiť aj na navigáciu v systéme.

To znamená, že skener na prednej strane telefónu slúži aj ako tlačidlo Domov. A nie len to. Lenovo úplne prepracovalo skener odtlačkov tak, že je jeho prostredníctvom možné ovládať telefón bez pomoci softvérových tlačidiel.

Používateľ má k dispozícii dva režimy – s klasickými softvérovými tlačidlami na obrazovke, keď je skener odtlačkov neaktívny. V druhom režime sú softvérové tlačidlá na obrazovke ukryté a k navigácii v systéme sa používajú gestá na skeneri. Klasický dotyk na skeneri slúži ako tlačidlo Domov, potiahnutie zľava doprava slúži pre spustenie multitaskingu a potiahnutie opačným smerom funguje ako tradičné tlačidlo späť.

Takéto ovládanie vyžaduje niekoľko momentov na to, aby ste si úplne zvykli, no následne je používanie veľmi jednoduché a intuitívne. Pre ľavákov je k dispozícii aj invertovaná verzia gest, kde funkcie Multitasking a Späť aktivujete opačnými gestami.

Za toto Lenovo skutočne chválime a sme veľmi radi, že skener vpredu neslúži už iba na odomykanie zariadenia. Táto funkcia tu, pochopiteľne, stále je a funguje veľmi dobre. Skener je dostatočne rýchly a veľmi spoľahlivý. Môžete mu priradiť hneď niekoľko rôznych prstov a spoľahnúť sa, že odtlačok rozozná zakaždým. Tu Lenovo žiadne kompromisy nerobilo, práve naopak, zo skeneru odtlačkov spravil výrobca plnohodnotný nástroj na ovládanie zariadenia.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.8.2017
 • ccc01

  Používam Moto Z2 play niekoľko dní. Je to pre mňa ideálny phone. Pred tým som používal Moto Z, ale tam bol pre mňa neprekonateľný problém výdrž batérie. Na Moto Z2 Play je výdrž v pohode, ak by som nepoužíval soc. siete ale iba telefon, správy a sem tam nejaký web, tak v pohode 3 dni. Čo by som na ňom zmenil, by bola kamera, fotky sú v tme zašumené, a bez detailov, ale na svoju cenovú reláciu je to v pohode…

 • Michal Silon

  Vyzera pekne az kym sa neotoci na zadnu stranu. Zadnu stranu riadne pokaslali.

 • Palo

  Prosim vas, neviete kde by som zohnal ochrannu foliu na displej tohto telefonu?

 • Jurajko68

  Lenovo alebo Motorola?:-)

 • Pingback: Mobilný telefón oslavuje 45 rokov. Motorola DynaTac bola predstavená 3. apríla 1973 – droeza.com()

+