MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

MotoMods: Rovnaké výhody, ešte väčší výber

Spoločnosť Lenovo aj tento rok prichádza s podporou modulov MotoMods. Ako sľúbila, tie sú kompatibilné s vlaňajšou aj súčasnou generáciou smartfónov. To znamená, že k telefónu pripojíte známy projektor, JBL Sound MotoMod s lepším reproduktorom a stojanom, vlaňajšie moduly s extra batériou či Hasselblad foto modul. Okrem toho Lenovo prináša s novou generáciou Moto Z2 aj ďalšie moduly.

Jeden z nich umožní bezdrôtové nabíjanie v oboch najrozšírenejších štandardoch a stojí 45 EUR. Za 49 EUR zasa môžete mať MotoMod s externou batériou s kapacitou 2 200 mAh, ktorý sme otestovali aj my. Tento modul je tenší ako vlani a výrazne predĺži výdrž batérie telefónu. Ak by vám chýbala vlaňajšia neuveriteľná výdrž Moto Z Play, tento modul je presne pre vás.

Moto Z2 Play

Okrem toho Lenovo predstavilo aj ďalšie moduly. K dispozícii bude TurboCharger MotoMod, ktorý bude dobíjať batériu telefónu skutočne rýchlo a nabijete ho aj samostatne prostredníctvom USB portu. Lenovo tiež odhalilo Gamepad modul, ktorý poteší aj náročných hráčov a u nás sa bude predávať za 89 EUR. K dispozícii bude aj vylepšená verzia JBL reproduktoru s novým dizajnom a mnohé ďalšie moduly, ktoré budú prichádzať postupne.

Tak ako vlani, aj tento rok fungujú moduly MotoMods na jednotku. Softvér v telefóne ihneď rozozná, aký modul máte pripojený a jeho správa je skutočne jednoduchá. Napríklad s batériovým modulom, ktorý sme testovali, viete nastaviť to, odkiaľ sa má čerpať energia či na akej úrovni má modul udržiavať batériu telefónu. Priamo v notifikačnej lište si potom okrem zostávajúcej batérie telefónu viete pozrieť aj úroveň nabitia modulu.

Pripájanie a odpájanie modulov je otázkou jednoduchého cvaknutia a vďaka tenšiemu telu Moto Z2 Play je telefón aj s modulom oveľa spratnejší a kompaktnejší. Druhá generácia smartfónov Moto Z je tak ešte vhodnejšia pre použitie s týmito modulmi, ktorým by ste určite mali dať šancu aj vy. S nimi je Moto Z2 Play jednoducho o úroveň vyššie.

Skener odtlačkov: Tradične skvelý

Skener odtlačkov prstov je v tomto prípade umiestnený vpredu pod displejom tak, ako sme si už zvykli z línií Moto G a Moto E. Skener spoľahlivo plní svoju úlohu zabezpečenia telefónu a rýchleho odomknutia displeja, no okrem toho môže slúžiť aj na navigáciu v systéme.

To znamená, že skener na prednej strane telefónu slúži aj ako tlačidlo Domov. A nie len to. Lenovo úplne prepracovalo skener odtlačkov tak, že je jeho prostredníctvom možné ovládať telefón bez pomoci softvérových tlačidiel.

Používateľ má k dispozícii dva režimy – s klasickými softvérovými tlačidlami na obrazovke, keď je skener odtlačkov neaktívny. V druhom režime sú softvérové tlačidlá na obrazovke ukryté a k navigácii v systéme sa používajú gestá na skeneri. Klasický dotyk na skeneri slúži ako tlačidlo Domov, potiahnutie zľava doprava slúži pre spustenie multitaskingu a potiahnutie opačným smerom funguje ako tradičné tlačidlo späť.

Takéto ovládanie vyžaduje niekoľko momentov na to, aby ste si úplne zvykli, no následne je používanie veľmi jednoduché a intuitívne. Pre ľavákov je k dispozícii aj invertovaná verzia gest, kde funkcie Multitasking a Späť aktivujete opačnými gestami.

Za toto Lenovo skutočne chválime a sme veľmi radi, že skener vpredu neslúži už iba na odomykanie zariadenia. Táto funkcia tu, pochopiteľne, stále je a funguje veľmi dobre. Skener je dostatočne rýchly a veľmi spoľahlivý. Môžete mu priradiť hneď niekoľko rôznych prstov a spoľahnúť sa, že odtlačok rozozná zakaždým. Tu Lenovo žiadne kompromisy nerobilo, práve naopak, zo skeneru odtlačkov spravil výrobca plnohodnotný nástroj na ovládanie zariadenia.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+