MojAndroid

Známy YouTube JerryRigEverything zverejnil na svojom kanáli test odolnosti smartfónu Motorola Moto Z2 Force. Ide o smartfón, ktorý ponúka vysoko odolnú obrazovku ShatterShield. Táto obrazovka je síce veľmi odolná voči pádom a rôznym buchnutiam, je však plastová a tak po stránke škrabancov ponúkne nižšiu odolnosť ako sklenené obrazovky. Prešiel smartfón v teste odolnosti?

Obrazovka bola poškodená už na treťom stupni tvrdosti

Náš tip
Motorola Moto Z2 Play: Nová generácia, nové pravidlá | RECENZIA

Test odolnosti začína štandardne otestovaním odolnosti obrazovky. Mohsova stupnica tvrdosti potvrdila slabú odolnosť plastovej obrazovky. Výrazné a hlboké škrabance boli prítomne už na treťom stupni tvrdosti. Znaky poškodenia nechalo aj poškriabanie ľudským nechtom, ktorý má hodnotu tvrdosti približne 2,5. Predná plastová obrazovka pokrýva žiaľ aj predný fotoaparát. Preto je potrebná mimoriadna opatrnosť, aby ste predišli poškodeniu povrchovej úpravy prednej kamery. V opačnom prípade budú trpieť výsledné fotografie. Snímač odtlačkov prstov bolo možné takisto povrchovo poškodiť, jeho funkcionalitu to však neovplyvnilo

Hliníkové telo smartfónu je precízne spracované

Smartfón ponúka kovové prevedenie, hliník série 7000 je obsiahnutý na zadnej strane, po bokoch smartfónu a tiež v rámci hardvérových tlačidiel smartfónu. Test ohybnosti prostredníctvom tlaku tento telefón zvládol, na videu môžeme pozorovať ľahké odchýlenie plastovej obrazovky, trvalé poškodenie však ohnutím nenastalo.

Náš tip
Motorola Moto G5S a Moto G5S Plus oficiálne predstavené

Ide teda o kompromis. Ak potrebujete obrazovku, ktorá odolá pádom či iným druhom tlaku, je potrebné počítať so slabšou odolnosťou voči ostrým predmetom. JerryRigEverything odporúča nalepenie ochrannej fólie či ochranného skla pre lepšiu odolnosť prednej strany smartfónu. Obrazovka bola nenávratne poškodená aj v prípade testu ohňom. Ľahký plameň zapaľovača nenávratne poškodil plastovú povrchovú úpravu obrazovky a na samotnom displeji zanechal taktiež trvalú škrvnu. Tento smartfón tak rozhodne nie je  dobré vystavovať priamemu zdroju ohňa.

Zdroj: pocketnow

14.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+