MojAndroid

Ďalšia várka používateľov smartfónov môže zaplesať. Lenovo uvoľnilo na smartfón Motorola Moto X4 v DualSIM aj SingleSIM prevedení z oficiálnej Slovenskej distribúcie aktualizáciu operačného systému na novú verziu Android 8.0 Oreo. Súčasťou sú aj decembrové bezpečnostné záplaty spoločnosti Google, ktoré spolu opravujú až 47 rôznych zraniteľností operačného systému Android.

Čo prináša aktualizácia?

Nová verzia systému nesie označenie OPW27.57-40, pričom veľkosť aktualizácie je 1138MB. Po stiahnutí aktualizácie prebieha jej inštalácia na pozadí a neobmedzuje používateľa v práci so zariadením. Novinky, na ktoré sa majitelia môžu tešiť sú napríklad:

  • Funkcia PiP – obraz v obraze: Funkcia má uplatnenie pri prehrávaní multimediálneho obsahu v zmenšenom okne počas práce v inej aplikácii, prípadne počas navigácie popri prebiehajúcom hlasovom hovore
  • Notifikácie sa v novom systéme môžu zobraziť priamo na ikonách jednotlivých aplikácií. Pri podržaní prsta na konkrétnej aplikácii sa zobrazí náhľad notifikácie

  • Vizuálna zmena pôvodných emoji a pridanie nových emoji

  • Vynovená aplikácia Moto Akcie prináša nové užívateľské prostredie a funkcionalitu

  • Bluetooth je od verzie Android 8.0 Oreo vo verzii Bluetooth® 5.0
  • Nové možnosti nastavenia farebného režimu displeja

Za informáciu aj screenshoty ďakujeme spoločnosti Lenovo Slovensko

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+