MojAndroid

Jedným z mála výrobcov, ktorý dlhšie ponúka výmenné moduly pre smartfóny je Lenovo, ktoré si v rámci prídavných zariadení Moto Mods našiel vlastný smer. Namiesto pridávania rôznych typov zariadení do smartfónu priniesli nápad s magnetickými pinmi na zadnej strane smartfónu. Na ne sa veľmi jednoducho pricvakne niektorý z modulov na rozšírenie funkcií smartfónu. Takýmito špeciálnymi pinmi disponujú smartfóny radu Moto Z. Spoločnosť prinášala postupne rôzne moto Módy a aktuálne prišla s novým Moto Stereo Speaker Mod, čo je stereofónny reproduktor navrhnutý tak, aby bol tiež “pripojiteľný” na všetky telefóny série Z.

Náš tip
TEST Moto Mods – Power Pack, Gamepad, 360° kamera a ďalšie

Bez vlastnej baterky a ne-vodeodolný

Na rozdiel od posledných dvoch reproduktorov, ktorí boli vytvorené v spolupráci so spoločnosťou JBL, aktuálny Moto Stereo Speaker Mod je vyrobený samotnou Motorolou. Stereofónny reproduktor disponuje aj výsuvným stojanom, ktorý podopiera telefón na šírku, podobne ako JBL Módy.

Na rozdiel od JBL Módov však aktuálny JBL Moto Stereo Speaker Mod nemá vlastnú batériu, čo znamená, že “vyšťavuje” smartfón vždy, keď sa reproduktor použije. Pre ďalšie porovnanie, JBL reproduktor je odolný voči striekajúcej vode, takže je ideálny aj na používanie na pláži, či pri bazéne.

Čo sa týka ceny, Moto JBL Soundboost 2 Mod je dostupný za 80 dolárov a aktuálny Stereo Speaker Mod je lacnejší – za cenu 60 dolárov. Avšak momentálne prebieha akciová ponuka na JBL Mod, takže oba sú dostupné za rovnakú cenu, 60 dolárov, čo robí teda JBL reproduktor oveľa lepšou možnosťou.

13.4.2018
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+