MojAndroid

Dnes si predstavíme príslušenstvo pre populárnu a skvelú Motorolu moto g9 power. Tá sa preslávila najmä svojou skvelou výdržou (ako naznačuje aj jej názov) a nízkou cenou.

Motorola moto g9 power
Motorola moto g9 power | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Kryty a obaly na Motorolu g9 power

Spomínaný telefón je síce z plastu, ktorý je mierne odolnejší než sklo v oblastí pádov na zem. Avšak keď príde na škrabance, tak plast sa poškriabe na stupni 3, kým sklo až na stupni 5 s hlbšími ryhami na stupni 6 Mohsovej stupnici tvrdosti.

Obojstranný kryt
Čierne vyklápacie puzdro
Priesvitný kryt
Kožený peňaženkový obal
Peňaženkový kryt čierny
Čierny odolný kryt

Ochranné sklá pre Motorolu g9 power

Pri páde na zem vám zadná strana takmer určite ostane nepoškodená, nakoľko je z plastu. Lenže predná strana stále obsahu sklo, ktoré môže prasknúť alebo sa poškriabať. Tak ako netreba zabúdať na ochranu zadnej strany telefónu, je dôležité chrániť aj tú prednú časť, teda displej.

alza affiliate Ochranné sklo na celú dĺžku mobilu
Ochranné sklo na displej

Externé nabíjačky

Motorola moto g9 power síce obsahuje obrovskú 5000 mAh batériu, no aj tak sa vám môže v tej najhoršej chvíli vybiť. Preto je dobré mať v zálohe dodatočnú energiu a tú vám zabezpečí powerbanka.

Nižšie uvedená powerbanka tu nie je náhodou. Baseus je známy a skvelý výrobca príslušenstva pre mobily a jeho 10 000 mAh powerbanka vám nabije smartfón približne dvakrát. Navyše podporuje 18 W nabíjanie, takže už nehrozí, že powerbanka bude nabíjať váš smartfón dlhšie, ako klasická nabíjačka.

Powerbanka Baseus
Zdroj: Vsetkonamobil.sk
Powerbanka Baseus 10 000 mAh + 18 W nabíjanie

Ak vám nestačí kapacita 10 000 mAh, našli sme pre vás aj 20 000 mAh. Tá podporuje aj formát USB – Power Delivery, vďaka ktorému môžete nabíjať aj notebooky. Taktiež podporuje 18 W nabíjanie.

Powerbanka 20 000 mAh
Zdroj: Vsetkonamobil.sk
Powerbanka 20 000 mAh + 18 W nabíjanie + USB-PD

Slúchadlá

Odporúčam vám pár dostupných slúchadiel, ktoré sám používam. Káblové slúchadlá od Xiaomi, ktoré používam hlavne pri počítači a bezdrôtové slúchadlá Haylou, ktoré používam pri počúvaní hudby vonku alebo mimo počítača.

Ak nie ste ochotný dať za slúchadlá desiatky eur, ale stále chcete slušný zvuk, tak práve káblové slúchadlá Xiaomi sú pre vás tou správnou voľbou. Ich celý názov je Xiaomi Mi In-Ear Headphones Basic, ale pre zjednodušenie ich volám káblové slúchadlá od Xiaomi. Kto vie aspoň trochu po anglicky, tak si určite všimol ten oxymoron “In-Ear Headphones”. Znie to ako keby názov tvorila osoba, ktorá buď nevie po anglicky alebo nepozná slovo Earphones. Slovo Headphones totiž označuje klasické veľké náhlavné slúchadlá, kým pre malé slúchadlá sa používa slovíčko Earphones.

Názov nechajme už tak, prejdime radšej k cene a kvalite zvuku. Cena sa u nás pohybuje okolo 10 € a kvalita zvuku dosť záleží od zdroja. Keď ich používam pri počítači, tak ich mám zapojené do monitora, kde je zvuk neutrálny. Je čistý, ale nemá výrazné basy ani výšky. Keď ich prepojím do notebooku, v ktorom mimochodom nemám žiaden ekvalizér, tak slúchadlá začnú produkovať celkom výrazné basy.

Zdroj: Xiaomi

 

Ďalej som vám spomínal dostupné Bluetooth slúchadlá. Ide o slúchadlá od čínskej spoločnosti Haylou, ktorá však taktiež zdieľa svoje vedomosti s firmou Xiaomi (ktorá zas zdieľa svoje financie). Teda opäť ide o skvelé kúsky, ktoré ponúkajú skvelý zvuk za nízku cenu. Tu sa však bavíme o cene okolo 20-40 € v závislosti od modelu. Hold, bezdrôtové slúchadlá sú o niečo drahšie.

Zdroj: Mobilonline.sk

Nižšie spomínam model Haylou GT1xr, ktorý má výdrž batérie až 5 hodín na jedno nabitie a celkovo ich puzdro nabije 7-krát, teda až na 35 hodín hudby. Majú pekný čistý zvuk a jemné basy.

 

10.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+