MojAndroid

Motorola moto g7 plus prináša do strednej triedy vítané novinky. Nejde len tak o hocijaký telefón s dobrým pomerom ceny a výkonu, akých nájdeme v tejto kategórii veľa. Zmysel pre detail a kvalita jednotlivých funkcií je v mnohých prípadoch na oveľa vyššej úrovni, ako by mohla naznačiť cena. Platí to aj o displeji, ktorý poteší aj tých najnáročnejších používateľov.

Kvalitná obrazovka je základ

Ešte pred pár rokmi by ste iba márne hľadali smartfón v strednej cenovej triede, ktorého prednosťou by bol kvalitný displej. Iste, výrobcovia už dávnejšie spravili krok vpred a aj mnohé lacnejšie zariadenia ponúkajú obrazovky s Full HD rozlíšením. Často však ide o nekvalitné panely, ktoré majú jemné rozlíšenie, ale v ostatných smeroch zaostávajú.

Motorola moto g7 plus však aj v tomto smere exceluje. Displej nie je iba dostatočne dobrý, je jednoducho výborný. Ide o 6,2″ LTPS IPS LCD displej s výrezom s rozlíšením 1080 x 2270 pixelov, pomerom strán 19:9 a hustotou pixelov 405 ppi.

Tieto hodnoty sú viac než dostatočné na papieri a rovnako tak v realite. Displej je pekný, má prirodzené podanie farieb a dokonalé pozorovacie uhly. Zároveň patrí medzi tie, ktoré sa na slnku lesknú iba minimálne. Aj vďaka tomu budete schopní pohodlne používať telefón aj počas slnečných dní.

Až po okraj preplnený funkciami

Motorola moto g7 plus pritom nie je iba zariadenie s pekným displejom. Ten totiž môžete využiť na maximum vďaka skvelým softvérovým funkciám, ktoré telefón ponúka.

Môžete si zmeniť podanie farieb podľa vlastných predstáv. Nechýba šikovný nočný režim, ktorý blokuje nepríjemné modré svetlo. Ten si dokonca môžete nastaviť od západu slnka po východ, pričom toto automatické nastavenie sa bude prispôsobovať aktuálnemu dátumu a vašej polohe. Nechýba ani extrémne užitočná Moto obrazovka, ktorá vám na zamknutej obrazovke ukáže dôležité informácie a upozornenia, s ktorými dokonca môžete pracovať.

Až po okraj siaha aj samotný displej. 6,2″ obrazovka s veľkosťou 96,2 cm2 sa zmestila na prednú stenu s rozmermi 157 x 75,3 mm. Rámik je skutočne iba minimálny a vy tak máte k dispozícii celý veľký displej. 6,2″ telefón bol ešte pred pár rokmi považovaný za obrovské monštrum, no vďaka modernému pomeru strán 19:9 a minimálnemu rámiku ide o telefón, ktorý zvládne ovládať aj menšia ženská ruka.

Predchádzajúce časti seriálu:

Náš tip
Motorola moto g7 plus a výborný fotoaparát [1. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a batéria s výbornou výdržou a rýchlym nabíjaním [2. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a vynikajúce schopnosti videa [3. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a prémiový dizajn [4. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus ponúka neprekonateľný pomer ceny a výkonu [5. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a čistý Android s Moto akciami [6. deň]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

24.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+