MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Jednoduchý na použitie a bohatý na funkcie

Spoločnosť Motorola pri svojich smartfónoch vsádza už niekoľko rokov na takmer čistý Android. Nie je teda žiadnym prekvapením, že Motorola Moto G6 taktiež obsahuje len minimálne poškvrnenú verziu systému zeleného robota. Konkrétne sa dostalo na Android Oreo vo verzii 8.0. Zamknutá obrazovka tak ponúka klasické zobrazenie základných informácií, ako aj skratiek pre rýchle spustenie Google Asistenta a aplikácie fotoaparátu. Po odomknutí zariadenia je k dispozícii jednoduchý launcher aplikácii.

Tie možno spúšťať priamo z domovskej obrazovky alebo z ponuky aplikácií, ktorá sa objaví po potiahnutí prstom nahor zo spodnej časti displeja. Priamo z domovskej obrazovky tiež možno spustiť Asistenta od Googlu, ktorý sa nachádza na karte vľavo od tej domovskej. Notifikačná oblasť taktiež nie je nijak výrazne upravovaná a to isté platí aj pre rýchle prepínače. Nastavenia sú strohé, pričom sú všetky prehľadne usporiadané v niekoľkých kartách pod sebou. Všetky prídavné funkcie, ktoré Moto G6-tka ponúka, sa nachádzajú v appke s názvom Moto.

V nej môžete zapnúť napríklad funkciu Moto Key, ktorá vám umožní prihlasovať sa do aplikácií alebo webových lokalít pomocou odtlačku prsta. Túto funkciu si môžete tiež prepojiť s Windows počítačom, ktorý tak dokážete odomknúť pomocou telefónu. Ďalej sú dostupné aj Moto Akcie, ktoré vám umožnia ovládať smartfón pomocou jednoduchých gest. Pri držaní troch prstov na obrazovke tak vytvoríte screenshot, dvojitým potrasením telefónu zapnete baterku, dvojitým pootočením zápästia zase spustíte fotoaparát a otočením telefónu displejom nadol aktivujete režim nerušiť. Možné je však aj zmenšiť veľkosť zobrazenia potiahnutím prsta zo stredu displeja smerom do jedného zo spodných rohov.

Ako by toho nebolo málo, Moto Akcie skrývajú aj možnosť vypnutia navigačného panela, ktorý zvládne plnohodnotne nahradiť multifunkčný skener odtlačkov prstov. Po zapnutí funkcie “ovládanie jedným tlačidlom” si však niektoré aplikácie stále myslia, že je navigačný panel spustený, a tak zobrazujú čierny pruh na samom spodku obrazovky. Ďalej stojí za zmienku takzvaná Moto Obrazovka, ktorá vám zobrazí základné informácie a všetky upozornenia buď po príchode nového upozornenia alebo po prejdení rukou nad vrchnou časťou telefónu. Táto funkcia je veľmi návyková, no musíte sa pripraviť na to, že sa občas po zmene intenzity svetla v okolí telefónu spustí samovoľne.

Čo sa týka predinštalovaných aplikácií, k dispozícii sú tie od spoločnosti Google, ale aj tie od spoločnosti Microsoft. Okrem toho sa však dostalo aj na aplikáciu FM rádia či Dolby Audia a miernym prekvapením je integrácia sociálnej siete LinkedIn. Z hľadiska stability a rýchlosti je systém doslova ukážkový. Reaguje bez neželaných zásekov či zaváhaní, pričom sme sa počas nášho testovania nestretli ani so žiadnym zlyhaním alebo pádom aplikácie.

Multimédiá: Slušný hráč

Ako už bolo spomenuté v predchádzajúcom bode, Motorola Moto G6 obsahuje aplikáciu Dolby Atmos, ktorá slúži na prispôsobenie reprodukovanej hudby. Tá sa šíri prostredníctvom jediného reproduktora umiestneného nad displejom zariadenia. Hoci sa nedostalo na stereo reproduktory, ten jeden zvláda svoju úlohu poriadne dobre. Hrá nahlas a dostatočne kvalitne. Niekedy hrá dokonca až moc nahlas, keďže najnižšia hodnota hlasitosti je nastavená prekvapivo vysoko.

Ak by sa vám zvuk vychádzajúci z tohto reproduktora nepozdával, cez vyššie zmienenú aplikáciu si ho môžete prispôsobiť podľa vašich predstáv. To isté možno vykonať aj pri slúchadlách, ktoré môžete pripojiť k zariadeniu pomocou jack konektora. Z multimediálnej stránky vás ale celkom určite poteší aj natiahnutý displej. Jeho kvality využijete pri prezeraní filmov či videí, ako aj pri hraní hier.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+