MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Predĺžený a kvalitný

Všetky tri novinky od Motoroly ponúkajú displej s moderným, natiahnutým pomerom strán 18:9. Ani Moto G6 sa teda tomuto trendu nevyhol, pričom jeho natiahnutý displej dosahuje 5,7-palcovú uhlopriečku, na ktorej sa rozprestiera Full HD+ rozlíšenie. Zobrazovací panel je typu IPS a pýši sa verným podaním farieb. Okrem toho ale zaujme aj dostatočnou hodnotou maximálneho jasu, takže je zobrazovaný obsah krásne viditeľný aj počas slnečných dní. Kontrastný pomer a pozorovacie uhly sú taktiež na skvelej úrovni. Displej Moto G6-tky stráca jedine v zobrazení čiernej farby, ktorá mohla byť ešte o čosi tmavšia. Ak by sa vám náhodou nepáčila sýtosť farieb tohto displeja, v nastaveniach si ju môžete jednoducho prispôsobiť. Okrem sýtosti možno zmeniť aj ich teplotu alebo zapnúť režim nočnej obrazovky. Ten dokáže zredukovať zobrazenie škodlivého modrého svetla, ktoré nepriaznivo vplýva na náš spánok.

Výkon a pamäť: Postačí aj tým mierne náročnejším

Motorola Moto G6 je poháňaná 8-jadrovým procesorom Snapdragon 450. Ten je doplnený o grafický akcelerátor Adreno 506, 3 GB operačnej pamäte a 32 GB interné úložisko (dostupná je aj verzia so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom, ktorá zatiaľ nie je dostupná na Slovensku). Ak vám toto kombo na papieri nevyzerá veľmi zaujímavo, môžeme povedať, že pri reálnom používaní vystačí aj tým náročnejším. Telefón reaguje na všetky podnety svižne a nezľakne sa ani zložitejších operácií. Väčšina hier mu nespôsobuje žiaden problém, avšak graficky prepracovanejšie tituly ho už potrápiť dokážu. Pre bežného používateľa však G6-tka ponúka dostatok výkonu. To isté platí aj pre operačnú pamäť, ktorá zabezpečuje plynulý a ničím nerušený multitasking. Čerešničkou na torte je, že interné úložisko možno rozšíriť prostredníctvom pamäťovej karty o ďalších 256 GB.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+