MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Viac než slušná výdrž

Línia smartfónov Moto G už tradične ponúka nadpriemernú výdrž batérie na jedno nabitie. Motorola moto g6 plus ponúka batériu s kapacitou 3200 mAh a pri použitom hardvéri a veľkosti obrazovky už nejde o tak nadpriemernú kapacitu ako sme zvyknutí. Aj preto sme neočakávali žiadnu rekordnú výdrž na jedno nabitie, no pri testovaní sme boli pomerne milo prekvapení.

Iste, žiadnych rekordov sme sa nedočkali, no napriek tomu telefón poľahky zvládol každý, aj ten náročnejší deň. My sme sa bežne na konci dňa pohybovali so zostávajúcou batériou na úrovni 40-50 %. Na screenshotoch si môžete pozrieť jeden bežný deň, keď sme displej telefónu mali zapnutý po dobu 3 hodiny a 20 minút a večer o desiatej nám zostávalo ešte takmer 40 % batérie.

Počas dňa sme telefón vôbec nešetrili, používali sme niekoľko sociálnych sietí, synchronizovali tri Gmail účty, robili fotografie a naplno využívali všetky funkcie telefónu. Okrem toho sme približne 2 hodiny počúvali podcasty a po celý čas sme v telefóne mali dve SIM karty.

Žiaľ, nemali sme možnosť otestovať rýchlosť nabíjania, keďže telefón sme mali k dispozícii v nepredajnom balení bez príslušenstva. Lenovo však bude novinku predávať s nabíjačkou Turbo Power s výstupom 15 W, a tak ani na nabitie batérie nebudú musieť používatelia dlho čakať.

Celkovo sme s výdržou batérie spokojní. Hoci väčšina používateľov bude musieť moto g6 plus na konci dňa nabíjať, stále budú mať dostatočnú rezervu na to, aby mohli s telefónom večer ešte čosi podniknúť. Zároveň Motorola moto g6 plus poskytuje dostatočnú záruku toho, že aj keď telefón počas dňa používate aktívnejšie, napríklad ho na niekoľko hodín použijete ako hotspot, nebudete ho musieť počas dňa dobíjať.

Motorola moto g6 plus: Záverečné hodnotenie

Lenovo to znovu dokázalo. Nielenže je Motorola moto g6 plus vydarené zariadenie, ide o veľký krok vpred oproti predchádzajúcej generácii. Kým ostatní výrobcovia stagnujú v inováciách svojich zariadení, Lenovo každý rok prináša niečo nové, neokukané a zaujímavé. Zároveň neustále približuje svoj rad smartfónov moto g k vlajkovým lodiam. Motorola moto g6 plus je extrémne podarené zariadenie. Úplnou samozrejmosťou je už fantastický výkon či perfektne odladený systém. Lenovo sa tento rok ale prekonalo v dizajne, ktorý je naozaj o triedu lepší ako v poslednej generácii. Krásny veľký displej, perfektná výbava a na túto triedu nadštandardný fotoaparát sú skutočným lákadlom pre každého, kto hľadá nový telefón. A to neplatí iba o tých používateľoch, ktorí chcú do telefónu investovať 299 EUR. Toľko totiž stojí moto g6 plus a naozaj iba ťažko nájdeme v tejto cene zariadenie, ktoré by ponúkalo tak málo kompromisov a tak veľa skvelých funkcií.

7.8

Motorola moto g6 plus

Motorola moto g6 plus je najlepším príkladom toho, ako dokážu výrobcovia posúvať hranice smartfónov strednej triedy. So svojim veľkým 5,9" Full HD+ displejom, výkonným čipom Snapdragon 630, 4GB RAM a 64GB vnútornou pamäťou ide o skutočne dobre vybavené zariadenie. Poteší aj veľmi slušný zadný duálny fotoaparát s rozlíšením 12+5MP, batéria s kapacitou 3200 mAh a prakticky čistý Android 8.0 Oreo.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
70 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
90 %
Cena
70 %
Fotoaparát

  • Pekný veľký displej
  • Plnohodnotný dualSIM+microSD slot
  • Slušný fotoaparát
  • Dostatok výkonu
  • Takmer čistý Android

  • Príliš úzky skener odtlačkov
  • Veľmi vystupujúci objektív
11.5.2018
Zdroj: Autor fotografií: Marián Medlen

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+