MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Minimálny rámik, vysoký jas, ale aj lesk

Motorola moto g6 plus prichádza s 5,9″ displejom s rozlíšením 2160 x 1080 px. Výrobca tak šiel s davom a ponúka natiahnutý displej s pomerom strán 18:9 s veľkosťou, ktorý je vhodný aj na multimédiá. Samotný displej pritom prináša kvality, ktoré sú na túto cenovú reláciu už nadpriemerné. Ide o LCD panel, ktorý má dostatočnú ostrosť, vysoký jas a výborné pozorovacie uhly.

Jas je dostatočný aj pre prácu na priamom slnku. Jediným neduhom je pomerne vysoký lesk displeja, ktorý prácu s telefónom v exteriéri sťažuje. Odlesk je možné kompenzovať vyšším jasom, takže to nie je veľký problém. Na druhej strane, poteší aj veľmi nízky minimálny jas, vďaka ktorému je jednoduchšia práca s telefónom v úplnej tme. Aj v prípade moto g6 plus je k dispozícii nočný filter modrého svetla, ktorý konečne ponúka aj nastavenie “od západu slnka po východ”. Vďaka tomu stačí, keď si funkciu zapnete raz a filter modrého svetla sa vám bude spúšťať automaticky aj s meniacimi sa ročnými obdobiami.

K dispozícii sú aj nastavenia farebného režimu displeja. Na výber máte módy Štandard a Vibrant, pričom si môžete prispôsobiť aj úroveň teploty farieb. Okrem toho poteší aj možnosť nastavenia veľkosti textu a zobrazovaného obsahu, takže ak máte dobré oči, môžete si nechať na displeji zobraziť viac informácií. Naopak, seniori možno ocenia zobrazenie väčšieho textu či obsahu.

Výkon a pamäť: Viac než dosť

V redakcii sme testovali model Motorola moto g6 plus so 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte s čipom Snapdragon 630. Ten je nástupcom enormne populárneho modelu Snapdragon 625, pričom ponúka kvality vyšších radov SoC. Má 8 jadier s taktom 2,2 GHz, takže si naozaj poradí s akoukoľvek úlohou. Grafický čip Adreno 508 síce nie je najvýkonnejší, no v tejto cenovej kategórii ide o slušný priemer a s telefónom si poľahky zahráte aj náročnejšie hry.

My sme bez zaváhania spustili PUBG Mobile, aj keď iba na najnižšej úrovni grafiky. Dobrou správou ale je, že hra sa načítavala rýchlo a bežala bez akýchkoľvek zaváhaní či výrazných poklesov FPS. Odhliadnuc od hier však oproti vlajkovým lodiam nepocítite takmer žiadne zhoršenie. Práca s aplikáciami bola rýchla, prepínanie medzi nimi tiež a vďaka bohatej kapacite RAM aj ostávali dlho otvorené na pozadí.

Pod celkový skvelý dojem sa určite podpísala aj už štandardne vynikajúca optimalizácia systému. Žiadne aplikácie nepadali ani neboli spomalené a všetko fungovalo presne tak, ako sme očakávali. Kým každodenne používame aj trojnásobne drahšie zariadenia, nepociťovali sme žiaden akútny nedostatok výkonu. Najmä pri bežnej práci a jednoduchších aplikáciách bolo aj pre nás ťažké spozorovať akékoľvek zaváhanie či pomalšie reakcie. Tie sa, aj keď iba vo veľmi obmedzenej miere, dostavili pri práci s náročnejšími aplikáciami či multimediálnym obsahom. Motorola moto g6 plus tak možno nevyhrá rýchlostné testy, no pri bežnom používaní podáva excelentný výkon.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
11.5.2018
Zdroj: Autor fotografií: Marián Medlen

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+