MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výdrž na batériu

Smartfón ponúka batériu s kapacitou rovných 3000 mAh. To je pomerne štandardná kapacita batérie v rámci aktuálnej ponuky smartfónov v danej cenovej kategórii. Vzhľadom k výbave smartfónu, použitému procesoru a ďalším špecifikáciám by mohol smartfón na prvý pohľad ponúkať aj viac ako priemernú výdrž. Opak je však pravdou.

Toto zariadenie určite za výdrž na jedno nabitie netreba kritizovať. Ale takisto na druhej strane neponúkne ani nejaký široký nadpriemer. Ide o šikovné zariadenie, ktoré pri pracovnom zaťažení (synchronizácia dvoch e-mailových klientov, aktívne využívanie sociálnych sietí, hodina telefonického hovoru, hodina prezerania videí a ďalšie aktivity) potiahne jeden plnohodnotný pracovný deň a večer okolo 22. hodiny sa bude pravdepodobne pýtať na nabíjačku.

Pribalená 3A Turbo nabíjačka z dielne výrobcu dodá šťavu skutočne rýchlo, a ak sa vám náhodou smartfón vybije skôr, postačí necelá hodinka a smartfón budete môcť opäť používať minimálne ďalších pár hodín. Na plnú kapacitu trvá nabíjanie pochopiteľne viac ako hodinu, rozdiel oproti slabším nabíjačkám je však skutočne citeľný.

Cena a dostupnosť

Zariadenie si môžete zakúpiť už teraz v ponuke vybraných slovenských e-shopov za odporúčanú maloobchodnú cenu 249 eur s DPH. Takisto zariadenie ponúka oficiálnu slovenskú distribúciu spojenú so záručným či pozáručným servisom v prípade autorizovaných partnerov.

Záverečné hodnotenie

Motorola Moto G5S svojho potenciálneho budúceho majiteľa určite nesklame. Za sumu pod 250 eur ponúkne veľmi dobre pracované kovové telo, slušný Full HD IPS panel, systém Android s minimálnym zásahom od výrobcu a tiež dobré fotografické výsledky. Čo poteší menej je výsledný výkon pri záťaži alebo pomyselná priemerná výdrž na jedno nabitie. Ak navyše nájdete tento smartfón vo výhodnej ponuke vášho operátora, rozhodne nebudete sklamaný.

Plusy

+ kvalitná kovová konštrukcia

+ Full HD displej

+ čítačka odtlačkov prstov

+ systém Android s minimálnymi zásahmi výrobcu

+ Turbo nabíjačka v balení

Mínusy

– fotografické výsledky v horších svetelných podmienkach

– priemerná výdrž na jedno nabitie

– slabší výkon v prípade náročnejších 3D hier

1.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+