MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá

Po stránke multimédií ponúka smartfón skutočne minimum predinštalovaných aplikácií zo strany výrobcu. Poväčšine sú k dispozícii alternatívy od spoločnosti Google. Z dielne výrobcu prichádza akurát aplikácia Moto Akcie pre prispôsobenie šikovných funkcií či aplikácia Fotoaparát a jednoduché FM rádio.

Galéria prichádza v podobe aplikácie Fotky Google, nechýbajú Dokumenty Google, Hudba Play, Filmy Play alebo tiež vstavaná aplikácia pre Správy a Kontakty tak, ako ich poznáme z čistého Androidu od spoločnosti Google.

Hlasný reproduktor sa nachádza na spodnej strane spolu s mikrofónom pre telefonovanie. Toto umiestnenie je vhodné, pokiaľ používate telefón na výšku, alebo ak je zariadenie položené na rovnej podložke. V prípade použitia na šírku si škáry reproduktora priamo zakrývate. Jeho zvukové prevedenie nenadchne, ide o pomyselný priemer, ktorý však postačí na zvonenie alebo príležitostné pozretie YouTube videa. Sekundárny mikrofón sa následne nachádza na zadnej strane.

Fotoaparát

Smartfón obsahuje zadný 16 MPix snímač (f/2.0) s detekciou tváre, automatickým zaostrovaním, auto-HDR režimom a LED bleskom. 16 MPix snímky sú realitou v prípade pomeru strán 4:3. V prípade zmeny formátu na 16:9 je k dispozícii rozlíšenie 12,1 MPix.

Výsledné fotografie zo zadného fotoaparátu ponúkajú reálne farby, avšak samotné zachytenie snímky je trochu pomalšie, a to sa môže odraziť na stabilite prípadne výslednom šume na fotografii. Napriek tejto skutočnosti sú fotografie dobre použiteľné, najmä počas dňa za optimálnych svetelných podmienok. Fotky z interiéru a za šera naberajú šum a vo všeobecnosti vieme tvrdiť, že čím menej svetla je k dispozícii, tým viac šumu a chýbajúcej ostrosti bude na výslednej fotografii.

Zadný fotoaparát dokáže zaznamenávať video v rozlíšení 1080p (30 snímkov za sekundu). Video je štandardné a v danej cenovej kategórii neohúri. Za dobrých svetelných podmienok však ponúka dobré detaily a tiež kvalitný a rýchly prechod medzi slnečným svetlom a tieňom. Prax si môžete prezrieť aj v priloženej ukážke Full HD videa.

Predná “selfie” kamera ponúka na dnešné pomery základné rozlíšenie 5 MPix (f/2.0). Toto rozlíšenie opäť platí v prípade rozlíšenia 4:3. Po prepnutí na režim 16:9 klesne výsledné rozlíšenie na hodnotu 3,8 MPix. Jej fotografické výsledky ponúkajú za dobrých svetelných podmienok slušné detaily tváre, za horších svetelných podmienok alebo v interiéri môže takisto pomôcť predný LED blesk. Predná kamera ponúka rovnako možnosť natáčania 1080p videa pri 30 snímkoch za sekundu.

Galéria fotografií

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

1.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+