MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Tradičný dual SIM smartfón

Lenovo Moto G5s Plus je tradičným dual SIM smartfónom od Lenova. Poskytuje hybridný slot pre dve nano SIM karty, ktoré môžu zastupovať rôzne funkcie. Jedna môže teda slúžiť iba pre telefonovanie, druhá iba pre mobilný internet. Využitie SIM sa dá ale bližšie špecifikovať aj v samotných aplikáciách pre telefonovanie a posielanie SMS. V tých si pred odoslaním správy či pred samotným hovorom môžete vybrať, ktorú SIM použijete.

Telefónu nechýba podpora LTE, WiFi 802.11 a/b/g/n či Bluetooth 4.2. Nejde teda o najnovšie štandardy, ktorými by sa mohla Moto G5s Plus pochváliť. Chýba podpora rýchlejšieho WiFi 802.11 ac či Bluetooth 5.0. Trochu nás zamrzela aj absencia USB-C konektora, ktorý zastupuje štandardný microUSB. Poteší prítomnosť NFC, ktoré využijete napríklad pri bezkontaktných platbách.

Batéria: Slušná, no nie prekvapujúca výdrž

Motorola Moto G5s Plus je vybavená priemerne veľkou batériou s kapacitou 3000 mAh. Nie je to veľa ani málo a k bežnému použitiu smartfónu táto kapacita maximálne postačuje. Menej náročným používateľom G5s Plus vydrží aj dva pracovné dni, tí náročnejší sa zrejme budú musieť uspokojiť s jedným pracovným dňom s tým, že displej bude aktívny približne 3-4 hodiny. Dobrou správou je, že zariadenie podporuje rýchle nabíjanie, vďaka ktorému sa na 50% kapacity nabije už do 40 minút. Doplna to ale smartfónu trvá pomerne dlho, a to takmer 2 hodiny. Moto G5s Plus podporuje inak aj režim šetrenia batérie, ale iba ten, ktorý ponúka samotný Android.

Záverečné hodnotenie: Motorola Moto G5s Plus

Motorola Moto G5s Plus patrí medzi najlepšie vybavené smartfóny vo svojej cenovej kategórii. V jeho prospech hovorí najmä prítomnosť duálneho fotoaparátu, kvalitná kovová konštrukcia či podpora dual SIM. Nám sa páči aj samotný prístup výrobcu, ktorý vsadil na jednoduchosť operačného systému a rýchle aktualizácie na novší Android. A aj keď v čase písania recenzie fungoval smartfón s Androidom 7.1.1, už v blízkej budúcnosti by mal byť aktualizovaný na najnovší Android Oreo. Moto G5s Plus nás však v niektorých smeroch aj sklamal. Môže za to najmä absencia USB-C konektora, menej výkonné komponenty a na náš vkus trochu fádny displej. Väčšinu nedostatkov však vyvažuje priaznivá cenovka, ktorá sa pohybuje na úrovni 300 eur.

Plusy: 

  • Konštrukčné spracovanie
  • Spoľahlivý a funkčný snímač odtlačkov
  • Dual SIM
  • Duálny fotoaparát
  • Cena

Mínusy:

  • Chýba USB C

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

21.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+