MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Trochu fádne farby

Displej sa svojou veľkosťou a rozlíšením nijako nevymyká štandardom. V prípade Motorola Moto G5s Plus tak ponúka veľkosť 5,5-palca či rozlíšenie 1920×1080 px. Na Moto G5s Plus ponúka panel dostatočne jemné zobrazenie a hodnoverné zobrazenie bielej. Displeju však podľa nás chýba trochu života, ktorý by mu dali najmä kontrastnejšie farby. V nastaveniach telefónu síce nájdete niekoľko možností ako zobrazenie upraviť, no tie sú pomerne strohé.

Oproti AMOLED displejom je IPS panel G5s Plus-ka nevýrazný a nie veľmi zaujímavý. Poteší však aspoň dobrá čitateľnosť na priamom slnku či odolné sklo Gorilla Glass 3. Zo softvérovej výbavy ešte spomenieme aj možnosť aktivácie nočného režimu, ktorý zníži namáhanie očí v tme. Táto funkcia je súčasťou aplikácie Moto.

Výkon a pamäť: Úsporný procesor, veľa RAM

Snapdragon 625 patrí medzi energeticky úsporné, no za to dostatočne výkonné procesory. V tomto zariadení ho navyše dopĺňa aj dostatočne veľká pamäť RAM s kapacitou až 4GB. Táto dvojka si pritom rozumie veľmi dobre a v spojení s viac-menej čistým Androidom ponúka rýchle reakcie a bezproblémový chod systému. Nejde o to najvýkonnejšie riešenie na trhu, no pre bežnú prácu maximálne postačuje. To, že výkonu nie je až tak veľa pocítite najmä pri náročnejších operáciách, ako je inštalovanie aplikácií či hranie graficky náročných hier. Tie si na tomto prístroji predsa len nebudete môcť vždy vychutnať s úplne plnými detailami. Môže za to najmä slabšia grafika Adreno 506, ktorá na hranie hier postačuje tak akurát. Slabší grafický aj procesorový výkon preukázali tiež benchmarky, s ktorých výsledkami sa Motorola Moto G5s Plus radí skôr k tým menej výkonným smartfónom. Na druhej strane, tento neduh vyvažuje lepšou cenou. Platí teda, že za svoje peniaze dostanete maximálne spoľahlivé zariadenie s istými kompromismi, ktoré však pocítite len málokedy.

Interná pamäť je štandardných 32 GB a rozšíriť sa dá aj o pamäťové karty microSD do kapacity maximálne 256 GB. Ak sa ju však rozhodnete použiť, tak sa budete musieť uspokojiť s použitím len jednej SIM karty. Čo sa týka samotného interného úložiska, z neho vám ostáva približne 23 GB, čo bude postačovať väčšine používateľov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

21.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+