MojAndroid

Riešenie spoločnosti Google ARCore, zamerané na rozšírenú realitu pre existujúce a budúce Android smartfóny bez potreby ďalšieho hardvéru, sa postupne dostáva na nové zariadenia. Nedávno sa dočkali vlajkové lode juhokórejského giganta Samsung a teraz sú na rade ďalší výrobcovia. Novinky od Motoroly série Moto G6 sa síce ešte podpory nedočkali, ale minuloročný model Moto G5S Plus áno. U juhokórejskej spoločnosti LG sa naopak podpory prekvapivo dočkal jej najnovší nedávno predstavený top model LG V35 ThinQ. Ten ešte oficiálne nie je dostupný na trhu.

Náš tip
Motorola moto G5S Plus dostáva Android 8.1 Oreo | AKTUALIZÁCIA

ARCore vznikol z pôvodného Projektu Tango a jeho preview verziu spoločnosť Google ukázala už minulý rok na svojich smartfónoch Pixel. Tento rok na veľtrhu MWC 2018 v Barcelone spoločnosť konečne uvolnila verziu 1.0 a povolila developerom zverejňovať AR aplikácie v obchode Google Play. Nasledovala verzia 1.1, ktorá podporovala už viac zariadení ako napríklad Samsung Galaxy S9 alebo Xiaomi Mi Mix 2S. Na Google I/O minulý mesiac bola následne predstavená verzia 1.2, ktorá priniesla ďalšie funkcie ako zdieľanie AR objektov medzi užívateľmi ARCore alebo animovať povrch reálnych objektov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

4.6.2018
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+