MojAndroid

Spoločnosť Motorola ponúkla svojim zákazníkom vysvetlenie prostredníctvom svojho blogu. Pred časom bol totiž zverejnený zoznam zariadení Motorola, ktoré dostanú aktualizáciu na systém Android 8.0 Oreo. Prekvapivo na zozname zariadení nefiguroval žiadny model z minuloročnej série Moto G4, ktoré boli predávané práve s marketingovými materiálmi, ktoré ponúkali garanciu softvérovej podpory na Android N a Android O. Mnoho používateľov preto nechápalo vzniknutú situáciu.

Moto G4 Plus aktualizáciu dostane

Náš tip
Moto G4 Plus VIDEOrecenzia – Veľký krok vpred | ANDRground

“Od chvíle, kedy sme odoslali zoznam, sme sa dozvedeli o niektorých chybách v našich marketingových materiáloch. Išlo práve o informácie ohľadom aktualizácie systému na Android O pre Moto G4 Plus. Je to naša všeobecná prax pre rodinu Moto G, aby získala jednu veľkú aktualizáciu na zariadenie, takže aktualizácia na Android O nebola pôvodne plánovaná.”

“Je veľmi dôležité, aby sme dodržiavali naše sľuby. Okrem aktualizácie na Android Nougat, ktorú smartfón už dostal, budeme aktualizovať Moto G4 Plus aj na Android O. Ide o neplánovanú aktualizáciu, preto bude trvať istý čas, kým sa dostane do nášho rozvrhu. Ďalšie informácie zverejníme na oficiálnej stránke pre aktualizáciu softvéru.” – vyjadrenie spoločnosti Motorola na blogu.

Náš tip
Predstavenie Moto G4 Plus na Slovensku | VIDEO

Motorola tvrdí, že chyba nastala práve v marketingových matseriáloch pre model Moto G4 Plus a pôvodne sa počítalo len s jednou rozsiahlou aktualizáciou (Nougat). Ide však o rozhodne milý a správny krok zo strany výrobcu, že danú aktualizáciu predsa len prinesie. Používatelia smartfónu Moto G4 Plus si však na aktualizáciu budú musieť počkať dlhšie.

Zdroj: androidauthority

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+