MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Jednodňová klasika

Batéria hodiniek má kapacitu 300 mAh, čo je rovnako ako v prípade rovnako veľkej klasickej verzie. Hoci Moto 360 Sport edícia disponuje úspornejším displejom, tento sa na výdrži až tak neprejavil. Hodinky teda vydržia pri bežnom používaní jeden pracovný deň a možno ešte niekoľko hodín navyše. Viac však nečakajte. Ak k tomu ešte budete používať lokalizácie vstavaným GPS modulom, tak sa výdrž ešte viac skráti a budete radi, ak to s hodinkami prežijete do konca jedného pracovného dňa. Ak si teda večer zvyknete zabehať, budete musieť hodinky na noc dávať už nabíjať. Nakoniec je to ale aj tak jedno, keďže pred spaním by ste ich museli dať nabíjať aj tak.

Hardvérová výbava

Moto 360 Sport sú vybavené rovnakými komponentami ako ich súrodenci. Vo vnútri sa teda ukrýva procesor Snapdragon 400, 512 MB pamäte RAM, ako aj 4GB internej pamäte. Samozrejmosťou je už aj WiFi pre pripojenie do siete a možnosť využívať prijímanie notifikácií z telefónu aj na diaľku – napríklad ak ste si zabudli mobil v práci, objavia sa vám, po pripojení do WiFi, upozornenia aj doma. Výkon hodiniek inak postačuje k všetkým činnostiam. Reakcie sú rýchle a prechody plynulé.

Motorola_Moto_360_Sport-1

Záverečné hodnotenie

Motorola Moto 360 Sport ponúka oproti iným Android Wear hodinkám niekoľko výhod. Okrem výborne čitateľného displeja aj vo vonkajších prostrediach, to je napríklad aj GPS, ktoré v prípade inteligentných hodiniek stále nie je samozrejmosťou. Na druhej strane, ak sa Moto 360 Sport budú využívať najmä na športové účely, pravdepodobne si s nimi vystačia len menej nároční používatelia. Tým skutočným športovcom musíme odporučiť už iné profesionálnejšie zariadenia. Pre tých, čo si ale chcú zabehať len tak pre radosť budú Motoroly Moto 360 postačovať. Vďaka GPS už totižto nemusíte so sebou nosiť žiadny smartfón, čo je pri behu nepochybne veľké plus. S cenou na úrovni 300 eur ale nejde práve o lacnú záležitosť a ak sa obzeráte výlučne po hodinkách, ktoré by vám poskytli čo najlepšie funkcie z pohľadu tréningu a monitorovania aktivít, tak by sme zvolili niektorý z produktov spoločnosti Garmin – napríklad Garmin Vivoactive. Na druhej strane, ak sa zaujímate predovšetkým o inteligentné funkcie, Moto hodinky vám budú vyhovovať. Majte však na pamäti, že už nie sú tak elegantné ako klasická verzia.

Plusy

  • Prítomnosť GPS modulu
  • Dobre čitateľný displej aj na priamom slnku
  • Konštrukčné spracovanie

Mínusy

  • Gumený remienok zachytáva prach
  • Obraz je po okrajoch deformovaný
  • Nie sú veľmi elegantné
  • Nepodporujú funkcie pokročilejších športových hodiniek
  • Nie veľmi presné GPS

Za zapožičanie zariadenia ďakujeme spoločnosti Agem.sk

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
19.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+