MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Anylight v akcii

Motorola vybavila hodinky novým typom displeja, ktorý sa nazýva Anylight. Ten má oproti klasickému LCD displeju výhodu výbornej čitateľnosti na priamom slnku. 1,37-palcový zobrazovací panel je totižto transreflektívny, čo mu oproti konkurencii dáva podstatnú výhodu pri zobrazovaní obsahu, a to aj pri používaní funkcie Always On displeja. Zaujímavosťou je, že pracuje v dvoch režimoch. V jednom sa správa ako klasické hodinky s bežným displejom, v tom druhom, v prípade silnej intenzity osvetlenia, prepína na transreflektívne zobrazenie.

Displej, podobne ako aj na iných Moto hodinkách, nie je úplne okrúhly a v spodnej časti má malý výsek pre umiestnenie senzoru pre riadenie automatického podsvietenia. Rozlíšenie činí 360 x 325 px, čo je na takto malej ploche viac než postačujúce. Grafika je dostatočne jemná a dobre čitateľná. A hoci farebné podanie mierne zaostáva za konkurenciou aj za súrodencami z radu Moto 360 druhej generácie, rozdiel nie je tak veľký, aby ste ho bez priameho porovnania mohli postrehnúť. Nevýhodou skoseného panelu je najmä orezaná grafika neprispôsobených aplikácií, prípadne ciferníkov, ktoré sú navrhnuté pre plne okrúhle displeje.

Motorola_Moto_360_Sport-11

LCD pokrýva odolné sklo Gorilla Glass 3. Nejde teda o zafírové sklíčko, ako je tomu napríklad v prípade inteligentných hodiniek od Huawei. Môže sa teda stať, že pri náraze alebo tvrdšom zaobchádzaní, sa na displeji môžu objaviť nejaké tie škrabance. Dnes sa však už dajú kúpiť ochranné fólie aj na sklá inteligentných hodiniek, takže v prípade, že ich budete chcieť chrániť, môžete tak urobiť aj zakúpením niektorej fólie. Zaujímavosťou odolného skla, ktorý pokrýva displej je to, že po okrajoch je mierne zaoblené. To však spôsobuje lámanie svetla a mierne skresľovanie pixelov, ktoré si však všimnete iba v prípade, že sa na túto vlastnosť zameriate.

GPS a MOTO aplikácie

Moto 360 sú vybavené tým istým Android Wear systémom ako aj iné inteligentné hodinky. Nebudeme teda opisovať funkcie samotného operačného systému, ale zameriame sa na to, v čom sú hodinky skutočne výnimočné.

Náš tip
Všetky novinky týkajúce sa Androidu Wear

Športová edícia ponúka oproti klasickej verzii niekoľko odlišností. Asi tou najviditeľnejšou je aktívny ciferník s ukazovateľmi počtu prejdených krokov, srdcovej aktivity a spálených kalórií. Kliknutím na každý z nich sa spustí príslušná aplikácia, ktorá sa stará o záznam zvolenej aktivity alebo údajov. Priamo z domovskej obrazovky je možné tiež spustiť tracking športových aktivít v aplikácii Moto Body. Ich počet je však obmedzený len na behanie alebo kráčanie. Samozrejme, využiť môžete aj iné aplikácie, ktoré sú kompatibilné s Androidom Wear. Asi najznámejšou je napríklad RunKeeper, ktorý dobre funguje aj na športovej verzii hodiniek Moto 360. Tu si môžete už vybrať typ športovej aktivity, žiaľ ale iba na mobile. Po odpojení hodiniek ostáva v aplikácii na Androide Wear zapamätaná voľba z posledného tréningu. Ak teda bola vaša posledná aktivita beh, budete po spustení RunKeeperu na hodinkách znova zaznamenávať túto aktivitu.

Motorola_Moto_360_Sport-9

Samozrejme, asi najväčšou výhodou hodiniek je prítomnosť GPS. To slúži na presnejšie meranie aktivít, najmä prejdenej vzdialenosti, a na záznam trasy. Rýchlosť prvého lokalizovania je pomerne rýchla a trvá približne 15 sekúnd. Presnosť už ale taká dobrá nie je, aj keď na bežné potreby bude postačovať. Ako môžete vidieť aj na ukážkovej mape, trasa nie úplne odpovedala realite a vybočovala zo skutočnej dráhy behu. Všetky svoje štatistiky a športové výsledky môžete sledovať aj pomocou aplikácie Moto Body, ktorá je predinštalovaná v hodinkách.

Running_Activity_4_35_km_-_Runkeeper
Pohľad na trasu zaznamenanú aplikáciou RunKeeper. Môžete vidieť, že trasa je pomerne nepresná.

Športové funkcie uzatvára potom už len akcelerometer pre sledovanie počtu prejdených krokov, či optický snímač srdcového tepu. Ten je pomerne presný aj počas pohybových aktivít. Inak ale s hodinkami nemôžete robiť už nič iné. Neponúkajú žiadne pokročilé funkcie ako niektoré Garmin zariadenia, ktoré vedia merať aj aktivitu pri plávaní a iné detailné údaje o fyzickej aktivite. Tie sa s Moto 360 v športovej edícii nemôžu vôbec porovnávať. Na druhej strane, hodinky od Motoroly benefitujú z použitia Androidu Wear, ktorý ponúka celý rad funkcií – od prijímania notifikácií až po hranie hier.

Motorola_Moto_360_Sport-8

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

19.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+