MojAndroid

Súčasné inteligentné hodinky, či už vlastným OS alebo Androidom Wear, nepodporujú jednu veľmi dôležitú funkciu. LG a Samsung síce predstavili svoje modely hodiniek, obidvom však ako väčšine im podobných zariadení chýba senzor pre ovládanie podsvietenia. To by však podľa najnovších informácií nemal byť prípad hodiniek spoločnosti Motorola, ktoré ním majú už disponovať. Na rozdiel od zariadení iných spoločností, tak podsvietenie nebude potrebné nastavovať manuálne, ale upraví sa automaticky na základe vonkajších svetelných podmienok. To je oproti konkurencii veľká výhoda.

Senzor sa má podľa hovorkyne spoločnosti Motorola nachádzať navrchu v mieste, kde je displej v spodnej časti orezaný. Práve tu sa má nachádzať tzv. ovládač displeja, ktorý ukrýva aj snímač osvetlenia (vo videu sa o ňom hovorí v čase 1:40). To je výborná správa pre všetkých záujemcov o hodinky Moto 360. Tie majú na trh prísť už koncom tohto leta, či sa ale začnú predávať aj u nás zatiaľ nevieme potvrdiť. Akonáhle sa ale dozvieme viac podrobností, budeme vás o nich informovať na stránke MojAndroid.sk.

Zdroj: phandroid

25.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+