MojAndroid

Snímače odtlačkov prstov sa v poslednom roku stali tak populárne, že už nie je ničím výnimočné ich vidieť aj na lacnejších zariadeniach. Postupne sa teda dostávajú aj do oveľa väčšieho počtu zariadení, ktorý by sa mal opäť rozrásť aj v tomto roku. Potvrdilo to aj Lenovo, ktoré chce všetky budúce zariadenia Motoroly vybaviť čítačkou odtlačkov. V rozhovore to potvrdil senior viceprezident spoločnosti Chen Xudong, v ktorom hovorí, že všetky zariadenia Moto 2016 budú týmto snímačom disponovať. To znamená, že by sme sa ho mali dočkať aj na dobre známych modeloch, ako je Moto E, Moto G a Moto X.

Chen však prezradil ešte jednu pikošku. Tou je, že Motorola chce aj v tomto roku uviesť do predaja smartfón s uhlopriečkou menšou ako 5-palcov. Hoci už v minulom roku sme sa dočkali modelu Moto E s 4,3″ displejom, predpokladáme, že novinka by mohla trochu povyrásť a konkurovať napríklad takým smartfónom, ako je Sony Xperia Z3 Compact. Táto vo svojom segmente v podstate nemá konkurenta. Inou veľkou novinkou je sprístupnenie služieb Google (Google services) v Číne, ktoré by konečne sprístupnili plnohodnotné služby internetového giganta aj v tejto krajine – teda aj obchod Play či Gmail.

Zdroj: phandroid, gsmarena

 

 

12.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+