MojAndroid

Jedným z hlavných lákadiel nového vlajkového modelu od Motoroly je zahnutý displej. Podľa neho zariadenie aj dostalo meno. Motorola edge+ ponúka displej so žiarivými farbami, skvelou čitateľnosť ouna priamom slnku a obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Zahnutie na bokoch je výrazné, no nejde len o dizajnový prvok. Zvládne toho oveľa viac.

Výrazné zahnutie displeja nie je prekážkou pri pohodlnom používaní

Zahnutie displeja novej Motoroly edge+ je naozaj výrazné. Prvé, čo vám napadne, je, že ako sa zariadenie vysporiada s náhodnými dotykmi dlane a podobne. Tu sa netreba vôbec obávať. Smartfón sme testovali 2 týždne a nezaznamenali sme ani jeden náhodný dotyk. Výrobca si na tom dal očividne záležať a softvér je upravený tak, aby nechcené dotyky eliminoval. A darí sa mu to naozaj vynikajúco.

Motorola edge+ displej zahnutie

Má zahnutý displej nejaké výhody? Rozhodne áno. Najmä ak je zahnutie takto výrazné. Existujú používatelia, ktorí svoje smartfóny odkladajú displejom nadol. Avšak v tomto prípade nevidia prípadné upozornenia. S Motorolou edge+ to nie je žiadny problém. Displej po príchode upozornenia svieti aj na bokoch, takže svoje notifikácie už nikdy neprehliadnete. Praktická funkcia, ktorá funguje výborne a nevedeli sme si ju vynachváliť.

Softvérové tlačidlo s množstvom funkcií

Tu ale možnosti zakriveného displeja nekončia. Používateľ si môže nechať zobraziť špeciálne tlačidlo, ktoré si umiestni prakticky kamkoľvek v rámci zahnutia. Pomocou neho môže jednoduchými gestami napríklad stiahnuť notifikačnú lištu alebo dostať sa do menu aplikácií. Toto nie je všetko.

Motorola edge+ displej

Potiahnutím po tlačidle smerom k stredu displeja sa vyroluje rýchla ponuka aplikácií. Používateľ tak získava rýchly prístup k tým najpoužívanejším. Ponuku je samozrejme možné upraviť podľa potrieb, aplikácie je možné pridať alebo odobrať.

Máte radi zahnuté displeje? Motorola edge+ vám dá na výber

Poslednou a asi najdôležitejšou funkciou je rýchla skratka na zmiernenie zahnutia displeja. Stačí dvakrát poklepať po tlačidle a časť displeja, ktorá je výrazne zahnutá, sa sfarbí do čiernej. Takto používateľ získa takmer rovný displej, ktorý môže využiť v rôznych aplikáciách. Ak vám napríklad prekáža surfovanie po webe, kedy sa obsah dostáva aj do úrovne zahnutia, dvojitým poklepaním to zrušíte. Najlepšie na tom je, že zariadenie si vaše posledné nastavenie pamätá.

To znamená, že ak ste raz v internetovom prehliadači zahnutie displeja zmiernili, po jeho opätovnom otvorení si to bude zariadenie pamätať. To platí aj po reštarte. Pokiaľ by ste chceli mať obsah zobrazený aj na zahnutej časti displeja, opäť stačí len dvakrát poklepať a zariadenie si to bude pamätať. Toto samozrejme platí pre všetky aplikácie. Motorola týmto krokom vyhovie používateľom, ktorí zahnuté displeje používať nechcú, ale aj tým, ktorí ich majú radi. Konečný výber je na samotnom používateľovi.

V nastaveniach si jednoducho môžete pozrieť, pre ktorú aplikáciu ste zvolili aké nastavenie a aj z tohto miesta to môžete upraviť.

Tento článok vznikol v spolupráci s Motorola.

1.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+