MojAndroid

Motorola oficiálne predstavila nástupcu populárneho Android smartfónu Atrix, ktorý je určený pre mobilného operátora AT&T v USA. Do výbavy dostal 4,3 palcový qHD (960×540 px) displej, dvojjadrový OMAP procesor s taktom 1GHz spolu s 1GB RAM a 8GB vnútornej pamäte. Veľkou zmenou je aj použitie 8Mpix fotoaparátu s LED bleskom a prednej kamery s rozlíšením 1,3Mpix.

Tieto špecifikácie mu zabezpečujú dostatočný výkon na prehrávanie Full HD videa, no Atrix 2 rovnako ponúka aj možnosť takéto video natáčať. Ako operačný systém použila Motorola Android Gingerbread, ktorý doplnila vlastným používateľským prostredím MotoBlur. Ostatné parametre ostávajú rovnaké ako pri iných high-end smartfónoch. Nájdete tu teda WiFi, Bluetooth, GPS ale aj podporu pre rýchly prenos dát štandardu HSPA+, ktorý umožňuje sťahovanie maximálnou rýchlosťou 21Mbps.

Nová Atrix samozrejme prináša aj nové príslušenstvo. Konkrétne bol predstavený Lapdock 100, ktorý by mal byť kompatibilný aj so smartfónmi Motorola Photon 4G a Droid Bionic. Po pripojení niektorého z nich k Lapdock 100, sa z nich razom stáva prenosný laptop, ktorý bude poháňaný výpočtovou silou smartfónu. Prináša tieto funkcie:

  • 10,1 palcový displej s vysokým rozlíšením
  • plnohodnotnú QWERTY klávesnicu s touchpadom a Android klávesami
  • váhu menej ako 1Kg
  • vstavanú batériu s udávanou výdržou 5hodín – môže dobíjať telefón

To však nie je všetko. Lapdock umožňuje aj plnohodnotné využívanie webového prehliadača Firefox, Adobe Flash, Quick Office, Google Docs a PC-esque File Manageru. V prípade, že vo svojom smartfóne už nebudete mať dostatok miesta, môžete využiť niektorý z dvojice USB portov pre pripojenie externého úložného priestoru.

Atrix 2 spolu s Lapdockom by sa mali v USA dostať do predaja už 17.októbra – kedy sa však objaví aj u nás je otázne.

Zdroj: endgadget.com, eurodroid.com, androidcentral.com

12.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+