MojAndroid

Android Enterprise Recommended je minulý týždeň ohlásený program spoločnosti Google, ktorý stanovuje nový štandard excelentnosti pre podnikové zariadenia a služby postavené na Androide. Spoločnosť Lenovo sa teraz zapája do tohto programu so svojimi modelmi Moto Z2 Force Edition a Moto X4. Tie musia splniť spoločné požiadavky odporúčané v systéme Android Enterprise. Tie sa opierajú o prísny testovací proces, ktorý zabezpečuje, aby zariadenia a služby spĺňali vyššie špecifikácie pre hardvér, nasadenie, bezpečnosť a skúsenosti používateľov, a aby pomohli organizáciám zvládnuť najnáročnejšie a najrozmanitejšie podnikateľské prostredia.

Náš tip
Android Oreo prichádza na smartfóny Motorola moto X4, Z Play, Z2 Play, G5S, G5S Plus

V prvej fáze tohto programu bude spoločnosť Google podporovať vedúcich výrobcov zariadení a mobilných operátorov, aby pomohli splniť špecifikácie.

Niektoré z týchto overených špecifikácií zahŕňajú:

  • Minimálne hardvérové špecifikácie pre zariadenia Android 7.0+
  • Podpora registrácie zariadení so systémom Android, vrátane bezproblémového nastavenia a nasadenia aplikácie do zariadenia
  • Dodanie aktualizácií zabezpečenia Android od Google do 90 dní od uvedenia na trh, a to minimálne počas doby troch rokov
  • Dostupnosť odomknutých zariadení na podporu globálnych nasadení
  • Obmedzenie predvolených systémových aplikácií v pracovnom profile systému Android a na spravovaných zariadeniach
  • Úplný zoznam odporúčaných požiadaviek na systém Android Enterprise nájdete tu
1.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+