MojAndroid

Samsung predlžuje dobu vrátenia tovaru bez udania dôvodu. Motorola a Lenovo zas predlžujú záruku na zariadenia, ktorým by inak skončila v čase od 15. marca do 30. apríla. Po uplatnení tejto akcie sa im tak môže predĺžiť záruka maximálne o 75 dní, teda do 31. mája.

Akcia platí na smartfóny, počítače, tablety, smart home zariadenia, spotrebiteľské zariadenia AR/VR, ako aj príslušenstvo. Spoločnosť chce týmto krokom pomôcť zlepšiť podporu zákazníkov a my to len vítame.

“Chceme vyjsť v ústrety zákazníkom, ktorí by potrebovali využiť záručný servis v tomto období, no pre aktuálne opatrenia sa nemajú ako dostať k servisným službám, a preto sme sa rozhodli globálne predĺžiť záruku na takéto zariadenia až do konca mája,” priblížil Marek Tóth zo spoločnosti Motorola Slovakia.

Vrátenie tovaru bez udania dôvodu až na 90 dní

Predajcovia elektroniky v Čechách a na Slovensku umožňujú vrátiť vybrané kusy bielej a čiernej techniky do 90 dní. Samsung a predajcovia chcú takýmto krokom pomôcť ľuďom v tomto neistom čase. Aktivitu inicioval a finančne podporil Samsung spolu s predajcami, ktorých zoznam nájdete nižšie. Tovar zakúpený do 30. júna bude možné vrátiť bez udania dôvodu do 90 dní, maximálne do 28. septembra.

dobu vrátenia tovaru
90 dní bez starostí je názov tejto akcie

Táto akcia sa vzťahuje na nasledovnú elektroniku: televízory, soundbary, chladničky, práčky, sušičky, kombinované práčky so sušičkami, vysávače, vstavané produkty, mikrovlnné rúry.

Do akcie sa k dnešnému dňu zapojili títo predajcovia: Samsung.sk, značkové predajne Samsung, Mall.sk, NAY, Datart.sk, Hey.sk, Andrea Shop, ELVIA-PRO, Planeo Elektro, Play Electronics, Euronics, Floydcom, Krajčík Elektro a Samsunggaleria.net. S ďalšími predajcami Samsung rokuje a tento zoznam sa môže v budúcnosti rozšíriť.

Kvôli súčasnej pandémii COVID-19 a súvisiacim obmedzujúcim opatreniam sa v priebehu nasledujúceho obdobia môže každý z nás dostať do neočakávaných problémov. Preto sme sa u vybraných predajcov dohodli na možnosti vrátiť vybrané produkty značky Samsung bez uvedenia dôvodu do 90 dní.

Zákazníci tak môžu potrebný tovar nakúpiť bez obáv z budúcnosti, pri vrátení v uvedenej lehote predajca bez ďalších otázok vráti plnú kúpnu cenu,” uviedol Michal Forejt, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky zo spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Videli ste už našu novú rubriku Nákupný poradca? V nej vyberáme napríklad najlepšie Samsung mobily na rok 2020 alebo najlepšie smartfóny do 500 eur.

 

21.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+