MojAndroid

Spoločnosť Motorolaktorá sa nachádza pod krídlami čínskeho Lenova, prináša v rámci svojho nového vlajkového modelu s názvom Motorola moto z3 aj zaujímavú funkciu podpory pripravovaných 5G sietí. Ide tak vôbec o prvý smartfón s podporou 5G sietí.

Náš tip
Motorola moto z3 oficiálne: Minuloročný procesor a 5G Moto Mod priamo v balení

Prvý “5G smartfón” má logo Motorola

Podľa slov výrobcu sa môžeme tešiť až na desaťnásobnú rýchlosť v porovnaní s dnešnou bezdrôtovou technológiou, pričom vynikne nižšou latenciou a väčšou šírkou pásma, čo by malo priniesť ešte komfortnejší zážitok z používania smartfónu. Tešiť sa môžeme aj na nepretržité 4K živé streamovanie a video chatovanie či herné a iné VR zážitky bez zbytočného “sekania.” Podpora pre 5G sieť je integrovaná do nového voliteľného príslušenstva zo série Moto Mods.

Motorola moto z3 ponúkne podporu 5G sietí aj vďaka doplnku v podobe nového príslušenstva Moto Mod.

Nová generácia sietí by mala byť skutočne výkonná, pričom váš obľúbený seriál v HD rozlíšení by ste si mali pokojne vedieť stiahnuť pre následné offline sledovanie už za pár minút. Motorola priniesla tiež zaujímavú aktuálnu štatistiku. Počas nedávnych MS vo futbale sa celkovo uskutočnilo 486 miliónov pokusov na streamovanie zápasov, pričom 93 miliónov bolo neúspešných. Stalo sa tak kvôli streamovacím chybám a pomalým štartovacím časom.  Na sieti 5G by ste malo byť k dispozícii sledovanie takýchto živých prenosov bez obmedzenia.

Táto rýchlejšia sieť nájde uplatnenie aj v prípade zdieľania veľkého množstva zážitkov v podobe fotografií či videozáznamov. Pozitívny dopad bude mať aj na hranie náročnejších online hier, kde sa zvýši stabilita a rýchlosť samotného hrania. V neposlednom rade bude nová sieť nápomocná aj vo vzdelávaní. Materiály vo viruálnej realite bude možné zhliadnuť jednoducho, plynulo a bez prerušenia.

3.8.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+