MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Niekto radšej čistý Android, niekto nie

Obidva smartfóny bežia na operačnom systéme Android, konkrétne vo verzii 8.1 Oreo. Každý na to ale ide trochu inak. Pokiaľ Motorola sa spolieha na takmer čistý Android s nejakými vlastnými vylepšeniami, Honor  ponúka naozaj veľkú nadstavbu s názvom EMUI, ktorá mení operačný systém takmer na nespoznanie. Áno, základné funkcie zostávajú rovnaké, oba smartfóny ponúknu notifikačnú lištu, ktorú je možné vyrolovať z hornej časti displeja a samozrejme do obidvoch môžete nainštalovať tisícky aplikácií a hier z Obchodu Play. Keby sme sa mali baviť čisto o možnostiach a funkciách systému, vyhral by Honor. Ponúka naozaj veľké množstvo všelijakých nastavení, či už displeja, softférových tlačidiel alebo iných funkcií smartfónu.

Možnosti nastavenia Motoroly sú strohejšie, no nájdete tu všetko podstatné. Výrobca pribalil naozaj zaujímavé funkcie a nastavenia, ktoré ocení nejeden používateľ. Veľmi zaujímavé sú gestá, pomocou ktorých viete ovládať základné funkcie.

Motorola moto z3 play momentálne obsahuje bezpečnostnú aktualizáciu z 1. apríla 2018, zatiaľ čo Honor 10 ju má z 5. mája. čo sa týka aktualizácie systému, obe zariadenia sú relatívne novinky, takže používatelia sa nemusia obávať, že by im nevydržali dva roky. Za túto dobu by s aktualizáciami nemal byť problém. Obidva telefóny majú už sľúbený Android P.

Fotoaparát: Nadštandardné výsledky u oboch

Základnou vlastnosťou kvalitného smartfónu je kvalitný fotoaparát. V dnešnej dobe už slušný fotoaparát nie je výsadou len tých najdrahších zariadení, aj tie s nižšou cenou vedia vytvárať veľmi slušné fotografie.

Honor 10

Honor 10 ponúka duálny fotoaparát. Jeden objektív je farebný, druhý čiernobiely, to už v modeloch Honor nie je žiadna novinka. Farebný ponúka rozlíšenie 16 megapixelov, čiernobiely až 24 megapixelov. Výsledné fotografie v pomere strán 4:3 majú maximálne rozlíšenie 24 Mpix, pokiaľ zvolíte pomer strán 18:9, ich rozlíšenie klesne na 10 Mpix. K dispozícii je ešte aj 16 Mpix (4:3) a 12 Mpix (1:1). Citlivosť na svetlo oboch objektívov je f/1.8. Optickou stabilizáciou fotoaparát Honoru nedisponuje, no elektronická prítomná je.

Motorola moto z3 play

Motorola moto z3 play ponúka taktiež duálny fotoaparát. Rozlíšenie hlavného snímača je 12 megapixelov, druhý ponúka rozlíšenie 5 megapixelov. Ten poslúži hlavne na vylepšenie režimu portrét. Rovnako neobsahuje ani automatické zaostrovanie. Hlavný senzor ponúka clonu f/1.7, nechýba rýchle dual pixel PDAF zaostrovanie. Veľkosť senzoru je 1,4µm.

Aplikácie fotoaparátov oboch zariadení sú spracované veľmi dobre. K nastaveniam sa dostanete rýchlo a bez problémov. Honor vie vytvárať fotografie s pomerom strán 4:3 alebo 18:9. Motorola k týmto dvom možnostiam ešte pridáva aj pomer 16:9. Štandardný pomer oboch smartfónov je ale 4:3, takže pri fotografovaní v inom sa budete musieť uspokojiť s nižším ako maximálnym rozlíšením. Obom fotoaparátom samozrejme nechýba ani manuálny režim, kde si ISO, vyváženie bielej či zaostrovanie nastavíte podľa seba.

Porovnanie fotografií

Motorola túto fotografiu trochu preexponovala, rovnako je vidieť viac prepáleného miesta na mieste, kde končia schody. Fotografia Honoru ponúkne viac saturované farby. Reálne by mali byť niekde na úrovni medzi obidvomi fotografiami. Trochu viac detailov ponúka Honor 10, rovnako aj o trochu menej šumu.

Na druhej fotografii môžeme vidieť rozdiel vo farebnom podaní fotoaparátov. Honor je celkovo farebnejší, zatiaľ čo Motorola ponúka menej farieb. Obidve fotografie sú veľmi pekné, dobre zaostrené a ponúkajú dostatočné množstvo detailov.

Tretia fotografia bola vytvorená za slabších svetelných podmienok. Znovu je viditeľný rozdiel vo farebnosti, Honor je zase o niečo farebnejší. Obidva smartfóny sa so scénou vysporiadali veľmi dobre, detaily sa nezlievajú a úroveň šumu nie je nijako vysoká.

Fotografie Motorola moto z3 play

Fotografie Honor 10

Video je Motorola moto Z3 Play schopná nahrávať v rozlíšení 4K pri 30 snímkoch za sekundu. Môžete si zvoliť aj Full HD rozlíšenie, pričom máte na výber 30 alebo 60 snímkov za sekundu. Čo sa jeho kvality týka, tá vôbec nie je na zahodenie. Znovu platí to, že počas pekného, slnečného dňa bude video veľmi pekné a jeho kvalita sa bude zhoršovať s ubúdajúcim svetlom. Elektronická stabilizácia obrazu robí svoju robotu veľmi dobre a trhanie má telefón pod kontrolou. Honor 10 dokáže taktiež nahrávať video v 4K rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu. V prípade zvolenia rozlíšenia Full HD až v 60 fps. Spomalené videá  majú 120 snímkov za sekundu a rozlíšenie Full HD. Ich kvalita je veľmi dobrá, zaostrovanie rýchle.

Video Motorola moto z3 play

Video Honor 10

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
24.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+