Dnešného duelu sa zúčastnia dva veľmi dobre vybavené smartfóny, ktoré nestoja veľa. Obidva kúpite za cenu do 450 €, pričom ponúknu funkcie vlajkových lodí. Oba ponúkajú výborný dizajn, kvalitné spracovanie a svižný systém bez sekania. Rovnako vás budú veľmi dobre reprezentovať a určite sa za ne nebudete musieť hanbiť. Oplatí sa kúpiť Honor 10 alebo Motorolu moto z3 play?
Konštrukcia: Každý svojou cestou
Konštrukčne ide o výborne spracované zariadenia. Všetko do seba zapadá, obe vyzerajú vynikajúco. Rozdiel v rozmeroch je badateľný hneď na prvý pohľad. Motorola je širšia a vyššia, Honor pri nej vyzerá skutočne kompaktne. Rovnaké je to aj pri uchopení, pocit z držania Honoru je určite istejší ako z Motoroly a nebojíte sa, že vám z ruky tak skoro vykĺzne. 7 milimetrov na výšku a 5 na šírku je naozaj cítiť aj v ruke. Hmotnostný rozdiel 3 gramy však v ruke určite nepocítite. Pri pohľade na oba smartfóny spredu je ťažké povedať, ktorý vyzerá lepšie. Obidva ponúkajú veľké natiahnuté displeje, ktoré zaberajú takmer celú prednú plochu.
Displej Huaweiu obsahuje výrez, Motorola je bez neho. Honor má pod displejom ešte skener odtlačkov prstov, Motorola zase logo. Boky sú zaujímavejšie u Motoroly, ktorá na pravej strane obsahuje skener odtlačkov prstov. Zadná strana sa Honoru naozaj vydarila a vyzerá veľmi dobre, farebné kombinácie sú jednoducho nádherné. Farba sa navyše mení s meniacim sa uhlom dopadajúceho svetla. Motorola vsadila zase na konzervatívnejší dizajn, no určite tým nič nepokazila. Fanúšikov si nájdu obidve riešenia. Čo sa týka konštrukčného spracovania, netrúfame si povedať, ktorý z porovnávaných modelov je na tom lepšie. Spracovanie oboch je príkladné, dizajn je subjektívna vec. Honor je viac trendový, zaujme farebnými kombináciami, pričom Motorola vsadila na eleganciu.
Displej: Výrez či nie?
Obidva telefóny disponujú naozaj veľmi kvalitnými panelmi, no rozdielov je viac, než by ste si mohli myslieť. Začneme ale pekne poporiadku. Displeje oboch sú natiahnuté, Motorola ponúka pomer strán 18:9, Honor dokonca 19:9. Väčšiu uhlopriečku má Motorola 6 vs 5,84″. Okrem uhlopriečky existujú ešte dva zásadné rozdiely. Honor obsahuje v hornej časti displeja výrez, Motorola nie. No a druhým rozdielom je technológia. Kým Honor obsahuje klasický IPS LCD panel, Motorola vsadila na drahší a trochu kvalitnejší AMOLED displej. Pri priamom porovnaní sú viditeľné rozdiely. Displej Motoroly je ladený do teplejších farieb, podanie bielej má rozhodne lepšie Honor.
Rozdiely ale nie sú nijako markantné a je ich vidieť naozaj len pri priamom porovnaní. Obidva displeje sú naozaj veľmi kvalitné. AMOLED má výhodu čo sa týka zobrazenia čiernej, keďže dokáže čierne pixely vypnúť. Zahanbiť sa ale nedá ani honor, čierna je naozaj dostatočne čierna. Viditeľnosť displejov na priamom slnku je dostatočná u oboch, pričom víťaza si netrúfneme povedať. Maximálny jas je prakticky rovnaký, no minimálny jas je nižší na Honore. Ten vás v noci nebude osvetľovať tak ako Motorola. Obidva displeje ponúkajú Full HD+ rozlíšenie, no na Honore si môžete kvôli šetreniu batérie nastaviť aj HD+ rozlíšenie. Pokiaľ sa vám farby zdajú príliš teplé, prípadne studené, môžete si ich upraviť v nastaveniach na oboch zariadeniach.
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:
- Časť 1: Úvod, Konštrukcia a Displej
- Časť 2: Skener odtlačkov, Výkon a Pamäť
- Časť 3: Systém a Fotoaparát
- Časť 4: Batéria a Záverečné hodnotenie