MojAndroid

Spoločnosť Lenovo si tento rok dala na čas a svoje nové vlajkové lode, už pod značkou Moto, predstavila svoje nové vlajkové lode tento týždeň v San Franciscu počas konferencie Lenovo Tech World 2016. Napriek tomu, že väčšina vlajkových lodí pre tento rok už bola predstavená, nové smartfóny Moto majú jednoznačne čím zaujať. Telefóny sa v mnohých smeroch vyrovnávajú konkurencii a zároveň ponúkajú niektoré funkcie a možnosti, ktoré by sme u konkurenčných zariadení hľadali márne.

Náš tip
VIDEO Moto Z a Z Force: Lenovo povýšilo smartfóny na novú úroveň | Tech World 2016

Lenovo Moto Z-1

Výrobca predstavil hneď dva modely – Moto Z a Moto Z Force. Telefóny sú si v mnohých smeroch podobné, no model Moto Z Force má niekoľko es v rukáve. Oba modely ponúkajú 5,5″ QHD displej, procesor Snapdragon 820 s taktom 2,2 GHz a 4 GB RAM. Srdce zariadení je tak rovnaké, no rozdiely sa nehľadajú veľmi ťažko. Model Moto Z disponuje 12,1 MP fotoaparátom, batériou s kapacitou2600 mAh a hrúbkou iba 5,19 mm. Model s prívlastkom Force zaujme väčšou, 3500 mAh batériou, nerozbitným displejom ShatterShield a 21 MP hlavným fotoaparátom. Oba modely majú 5 MP prednú selfie kameru a nechýba ani skener odtlačkov prstov.

Lenovo Moto Z-2

Ikonickou funkciou nových telefónov sú prídavné moduly MotoMods, ktoré fungujú ako špeciálne kryty, no zároveň pridávajú telefónu dodatočné funkcie. Jeden z nich pridá telefónu skvelé stereo reproduktory, ďalší zasa premení telefón na takmer plnohodnotný projektor. Mnohé ďalšie by mali pribudnúť od vývojárov tretích strán, ktorých predstavivosti sa medze nekladú a pravdepodobne sa tak môžeme tešiť na ďalšie zaujímavé možnosti a funkcie, ktoré nám prinesú.

Teraz ale vzniká zaujímavá otázka – sú tieto smartfóny podľa vás konkurencieschopné na súčasnom trhu so smartfónmi? Vieme, že Lenovo aj Motorola majú často veľmi agresívne nastavené ceny pre svoje zariadenia a hoci ešte nevieme, za koľko sa budú predávať novinky z radu Moto Z, veríme, že cena bude nižšia ako v prípade konkurencie. Presvedčilo by vás to k tomu, aby ste si kúpili niektorú z nových vlajkových lodí? Hlasujte v našej ankete a dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, čo si o novinkách myslíte vy.

Zvážili by ste kúpu nových vlajkových lodí Moto Z?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

11.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+