Spoločnosť Lenovo si tento rok dala na čas a svoje nové vlajkové lode, už pod značkou Moto, predstavila svoje nové vlajkové lode tento týždeň v San Franciscu počas konferencie Lenovo Tech World 2016. Napriek tomu, že väčšina vlajkových lodí pre tento rok už bola predstavená, nové smartfóny Moto majú jednoznačne čím zaujať. Telefóny sa v mnohých smeroch vyrovnávajú konkurencii a zároveň ponúkajú niektoré funkcie a možnosti, ktoré by sme u konkurenčných zariadení hľadali márne.
Výrobca predstavil hneď dva modely – Moto Z a Moto Z Force. Telefóny sú si v mnohých smeroch podobné, no model Moto Z Force má niekoľko es v rukáve. Oba modely ponúkajú 5,5″ QHD displej, procesor Snapdragon 820 s taktom 2,2 GHz a 4 GB RAM. Srdce zariadení je tak rovnaké, no rozdiely sa nehľadajú veľmi ťažko. Model Moto Z disponuje 12,1 MP fotoaparátom, batériou s kapacitou2600 mAh a hrúbkou iba 5,19 mm. Model s prívlastkom Force zaujme väčšou, 3500 mAh batériou, nerozbitným displejom ShatterShield a 21 MP hlavným fotoaparátom. Oba modely majú 5 MP prednú selfie kameru a nechýba ani skener odtlačkov prstov.
Ikonickou funkciou nových telefónov sú prídavné moduly MotoMods, ktoré fungujú ako špeciálne kryty, no zároveň pridávajú telefónu dodatočné funkcie. Jeden z nich pridá telefónu skvelé stereo reproduktory, ďalší zasa premení telefón na takmer plnohodnotný projektor. Mnohé ďalšie by mali pribudnúť od vývojárov tretích strán, ktorých predstavivosti sa medze nekladú a pravdepodobne sa tak môžeme tešiť na ďalšie zaujímavé možnosti a funkcie, ktoré nám prinesú.
Teraz ale vzniká zaujímavá otázka – sú tieto smartfóny podľa vás konkurencieschopné na súčasnom trhu so smartfónmi? Vieme, že Lenovo aj Motorola majú často veľmi agresívne nastavené ceny pre svoje zariadenia a hoci ešte nevieme, za koľko sa budú predávať novinky z radu Moto Z, veríme, že cena bude nižšia ako v prípade konkurencie. Presvedčilo by vás to k tomu, aby ste si kúpili niektorú z nových vlajkových lodí? Hlasujte v našej ankete a dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, čo si o novinkách myslíte vy.

Predná strana vyzerá príšerne, nemá to “jacka”, akumulátor podpriemerný a ceny telefónov aj “modov” budú určite astronomické.
Takže určite nie!
no pravda ta predna strana mimo moj vkus zadnu stranu nikdy neriesim kedze to nosim v puzdre..Co sa tyka konektoru jack tak ten by som uvital keby nemam ani na N6P a radsej ked tak cez usb sluchadka kedze aj tak pouzivam len BT a takto sa tam len zbytocne prasi donho…asi tam dam nejaku zaslepku ako tlacitko :D…ale suhlasim inak s tebou ze nicim extra neohurili.
Opravoval som už desiatky telefónov a môžem ťa uistiť, že cez “jacka” sa ti do mobilu prach len tak nedostane.
A odstránenie tohto konektora je zas len na úkor pohodlia, nezmysel neschopných inžinierov, ktorý nemá pre používateľa žiadny úžitok.
A keby som chcel USB slúchadlá, kúpim si ich už dávno, Android natívne podporuje externé zvukové karty už “nejaký ten piatok.”
Nevravím že do mobilu ale do konektoru… Chcel som tým len povedať že je mi zbytočný.
Tak určite, každý máme iné požiadavky na výbavu telefónu. Ale ako píšeš, krytka by tento zanedbateľný neduh vyriešila :)
prednu stranu mali nechat z moto X style to bolo bezchybne a paradny look ,neviem naco menili “zabehane” a bateria mala byt u oboch 3500mAh +ten jack a bol by som o nom unazoval takto zial..
Predna strana je otrasna a chyba jack, inak by to bol super telefon
este si zabudol na bateriu tretia vec co mi tam vadi (u Z-ka, nie Z force samozrejme) ,mali dat u oboch rovnaku 3500ku a hotovo