MojAndroid

Android 8.1 dostalo k dispozícii už aj zariadenie Moto X4 a aj jeho Android One súrodenec. Lenže táto aktualizácia priniesla v celku veľký problém: nefunkčný USB prenos. To znamená, že napríklad Android Auto momentálne nie je funkčné pre Moto X4. Našťastie, kým prídu vývojári s oficiálnou opravou tohto “bugu”, existuje riešenie na tento problém.

Nie len nefunkčnosť Android Auto

Ohľadom tejto problematiky boli na fórach Google Product Forums, Motorola Comunity či XDA Forums vytvorené mnohé vlákna. Väčšina ľudí sa v diskusiách sťažuje, že im nefunguje systém Android Auto, pretože je to niečo, čo ľudia používajú niekoľkokrát denne. To, že nefunkčný USB prenos vo všeobecnosti spôsobuje nielen nefunkčnosť Android Auto, ale aj MTP prenos súborov, ADB, či jednoducho nefunkčnosť nabíjania zariadenia cez USB.

Náš tip
Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD

Za všetko môže uzamykanie obrazovky smartfónu

Bolo zistené, že to, čo spôsobuje tento problém, je Screen Lock (uzamykanie obrazovky smartfónu). Úplné vypnutie funkcie uzamykania obrazovky (nastavenie na hodnotu “None”) a reštartovanie telefónu obnoví celú USB konektivitu. Opätovné zapnutie funkcie Screen Lock ju však okamžite vypne. Toto je dočasné riešenie, ktoré ponúkla svojim používateľom Motorola. Avšak nechávať svoje smartfóny úplne nezabezpečené nie je zrejme najlepším nápadom.

Spoločnosti Motorola a Google sú upovedomené o probléme a podľa ich vyjadrení sa momentálne už pracuje na oprave USB transferu. Bohužiaľ, neposkytli bližšiu informáciu o tom, kedy ju používatelia môžu očakávať.

Podľa viacerých vyjadrení používateľov Moto X4, nefunkčný USB transfer po aktualizácii na Android 8.1 nie je jediným problémom. Viacerí hlásia, že po aktualizácii došlo k vymazaniu všetkých obrázkov z textových správ.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.5.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+