MojAndroid

Minuloročná vlajková loď Motorola Moto X zožala v mnohých častiach sveta veľký úspech. Na Slovensku nebola tak dostupná, ako iné smartfóny, no to nič nemení na tom, že Motorola dokázala zo smartfónu s priemerným hardvérom spraviť žiadaný tovar takmer všade, kde bol dostupný.

Motorola Moto X však oproti konkurencii v niektorých smeroch zaostávala. Ponúkla 4,7-palcový HD displej v čase, keď boli najväčším hitom ultra-jemné Full HD panely. Poháňal ju iba priemerný procesor a nedisponovala zrovna najlepším fotoaparátom. Mnohé z týchto nedostatkov by však v tohtoročnom modeli mali byť odstránené.

V benchmarku Geekbench sa totiž objavilo zariadenie s kódovým označením Motorola XT1097, za ktorým sa skrýva smartfón od Motoroly s procesorom Qualcomm 8974 taktovaným na 2,45 GHz. Výsledok benchmarku síce neuvádza, že ide presne o model Snapdragon 801, no staršia verzia Snapdragon 800 bola obyčajne v smartfónoch taktovaná na 2,26 GHz zatiaľ čo oficiálne maximum bolo stanovené na 2,36 GHz. Preto môžeme predpokladať, že ide práve o novší procesor, aký je použitý aj vo vlajkových lodiach iných spoločností.

Motorola-Moto-X-fotografie

Použitie tohto čipu by spoločnosti ušetrilo množstvo práce, ktoré v minulom roku musela venovať vývoju vlastného prídavného procesoru. Ten bol neustále v pohotovostnom režime a umožňoval hlasové ovládanie smartfónu aj v prípade, že displej bol vypnutý a obrazovka bola zamknutá. Snapdragon 801 má túto funkciu zabudovanú už od výroby, a tak bude zaujímavé vidieť, aké ďalšie novinky prinesie Motorola do svojej tohtoročnej vlajkovej lode.

Zdroj: Geekbench via phandroid

9.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+