MojAndroid

Batéria – parádna výdrž a spoľahlivosť

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Ešte pred začiatkom testovania sme sa už automaticky nastavili do režimu, kedy sa na batériu budeme môcť spoľahnúť. Zatiaľ všetky telefóny Moto a aj väčšina posledných zariadení od spoločnosti Lenovo disponovali veľmi dobrou výdržou batérie a Moto X Play nie je žiadnou výnimkou. Telefón ponúka zabudovanú 3630 mAh batériu, ktorá podporuje aj technológiu rýchleho nabíjania. Žiaľ, nabíjačka v balení túto technológiu nepodporovala.

To nám ale neprekážalo, pretože od rýchleho nabíjania sme vôbec neboli závislí. Telefón totiž na jedno nabitie vydržal skutočne veľmi dlho a ani raz sa nám nestalo, že by sme ho v priebehu dňa museli dobíjať. Aj pri tých náročnejších dňoch nás telefón podržal a ukázal svoju spoľahlivú stránku. V jednom konkrétnom prípade sme napríklad s telefónom počas dňa fungovali od rána do večera, pričom displej sme mali zapnutý tri hodiny, počas ktorých sme prehliadali webové stránky a sociálne siete, využívali jednoduché a stredne náročné aplikácie, fotografovali a natáčali video, asi 20 minút telefonovali a zahrali sme sa aj menej náročné hry. Napriek tomu nám na konci dňa zostávalo takmer 50 % batérie, čo je skutočne veľmi slušné.

Na jedno nabitie by ste tak v priebehu dňa bez problémov mohli fungovať aj 6 a viac hodín so zapnutým displejom, čo je skutočne veľmi slušná hodnota. V prípade núdze by vám mohol ešte pomôcť zabudovaný šetrič batérie, ktorý je tu k dispozícii v čistej forme zo systému Android Marshmallow. My sme sa ale do takejto situácie nedostali a ani raz sa nám nestalo, že by nám telefón nevydržal od rána do večera. Pre väčšinu používateľov bude takáto výdrž dostatočná aj na dva dni fungovania, čo sa nedá povedať ani o mnohých drahších zariadeniach, ktoré na našich zariadeniach nájdete.

Záver

Moto X Play je skutočne veľmi zaujímavé zariadenie. V skutočnosti ide o verziu vlajkovej lode Moto X, no cena to ani náhodou nenaznačuje. Aj keď telefón chytíte do ruky a vyskúšate si rýchlosť a reakcie systému, budete mať pocit, že držíte skutočne prémiové zariadenie. Iste, plastová konštrukcia možno tento dojem trochu narúša, no určite ho nekazí, keďže telefón je spracovaný veľmi dobre a v ruke sa drží skutočne skvele. Ak k tomu pridáme dostatok výkonu aj na náročnejšie operácie, veľmi pekný a jasný displej, výborný fotoaparát a parádnu batériu, iba ťažko by sme na telefóne hľadali chyby. A ak by sme aj nejaké našli, nejde o nič dramatické a tieto miniatúrne nedostatky budú poľahky prevážené skvelou cenou, za ktorú sa telefón u nás predáva. Poteší aj možnosť vymeniť si zadné kryty a prispôsobiť si telefón aj po tejto stránke a aj možnosti dualSIM dnes nie sú samozrejmosťou pri mnohých zariadeniach, za čo výrobcu chválime. V nás telefón zanechal skutočne veľmi dobrý dojem a veríme, že aj nástupcovia tohto modelu budú minimálne rovnako kvalitnými zariadeniami.

Plusy

+ Dobrý výkon

+ Výborný fotoaparát za väčšiny podmienok

+ Skvelá výdrž batérie

+ Pekný displej s vysokým jasom

Mínusy

– Ťažko odoberateľný zadný kryt

– Absencia nabíjačky s rýchlym nabíjaním

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

9.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+