MojAndroid

Konektivita – nič podstatné nechýba

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Moto X Play nesklame ani tých náročnejších používateľov, ktorí využívajú svoje zariadenie naplno a oceňujú viaceré možnosti pripojenia. Tou základnou je v tomto prípade možnosť pripojenia k Wi-Fi štandardu 802.11 a/b/g/n. K mobilným sieťam sa zasa pripojíte technológiami GPRS, EDGE, HSPA a aj LTE, pričom podpora pre LTE siete na Slovensku je dostatočná a dobrý signál budete mať všade tam, kde ste zvyknutí.

Čo sa týka ostatných foriem pripojenia, nechýba tu NFC ani Bluetooth v4.0 a dokonca ani FM rádio. Telefón je tak ideálne vybavený pre väčšinu scenárov, v ktorých by ste ho chceli používať. Aj vďaka plastovej konštrukcii je intenzita signálu a kvalita pripojenia na veľmi vysokej úrovni. Prakticky nikdy sa nám nestalo, že by sme stratili signál tam, kde inokedy problémy nemáme. Nezaznamenali sme ani žiadne nedostatky týkajúce sa kvality či stability pripojenia k Wi-Fi alebo mobilnému internetu. Bezproblémové boli aj hlasové hovory, kde bol náš hlas veľmi dobre reprodukovaný druhej strane aj v hlučnom prostredí a vďaka hlasnému reproduktoru sme v takomto prostrední nemali problém ani my s počutím druhej strany

Fotoaparát – slušný za každých okolností

Moto X Play ponúka 21 MP hlavný fotoaparát, ktorý by sa mal postarať o nadpriemerne pekné fotografie a potešiť aj náročnejších používateľov. V našom teste sa fotoaparát ukázal ako veľmi dobrý a hoci možno nepatrí k absolútnej špičke na trhu, určite neurazí ani používateľov s väčšími nárokmi. Samozrejme, rozlíšenie nie je všetko, no Moto X Play nemá problémy ani s ďalšími kvalitatívnymi aspektami fotografovania.

Moto X Play Foto-11_out

Snímač ponúka clonu f/2.0, čo tiež nie je v súčasnosti najmenej, no napriek tomu sme nemali extra veľké problémy. Je pravda, že v zlom osvetlení rapídne narastá množstvo šumu na obrázkoch, no to je prípad aj niektorých zariadení s menšou clonou. Ak sa ale budete pohybovať v dobrom až strednom osvetlení, Moto X Play vám nebude robiť problémy. Veľkú úlohu pri tom zohráva aj šikovná aplikácia fotoaparátu, ktorá je veľmi jednoduchá a jej ovládanie je intuitívne. Telefón je schopný vyprodukovať nádherné fotografie plné detailov a farieb, pričom si poradí aj s vyvážením expozície.

Fotografie majú dostatok kontrastu a pri fotografovaní menších objektov je možné dosiahnuť aj veľmi pekný bokeh efekt, a to so zachovanou ostrosťou objektu, na ktorý zaostrujete. Celkovo tak ide o veľmi dobre spracovaný fotoaparát, ktorému toho v dobrom osvetlení nemáme čo vytknúť, no v tme a horších podmienkach to už také ružové nie je. To isté platí aj o prednej selfie kamere, ktorá má rozlíšenie 5 MP a je vhodná skôr na fotografovanie sa na sociálne siete, pričom v horších svetelných podmienkach kvalita rapídne klesá.

Celkovo sme ale s fotoaparátom boli veľmi spokojní. Plní svoj účel a nesklamal nás takmer nikdy. Jeho obmedzenia pri fotografovaní v noci a za šera sme spozorovali rýchlo a neočakávali sme od neho nemožné, no ani tu nejde o absolútne nevyhovujúce snímky. Akurát rozdiely oproti snímkam v dobrom osvetlení je pomerne veľký. Kvalita výsledného videa tiež nie je vôbec zlá a hoci maximálne rozlíšenie je na úrovni 1080p a 4K video tu chýba, nám to vôbec neprekážalo.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

9.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+