MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria – iba priemerná

Moto M ponúka zabudovanú batériu s kapacitou 3 050 mAh. Pri pohľade na použitý hardvér by sa mohlo zdať, že je to dostatočná až nadpriemerná kapacita. Moto M však v kategórii výdrže na jedno nabitie dosahuje nanajvýš priemerné výsledky.

Bežným používateľom na jedno nabitie ale Moto M bez problémov vydrží celý deň a to je cieľ, ktorý je potrebné dosiahnuť s každým telefónom. V našom testovaní sme v priebehu jedného dňa boli schopní dosiahnuť 3 až 3 a pol hodiny zapnutého displeja pri stredne náročnom používaní. To znamená, že sme telefón nešetrili a popri surfovaní na internete a prezeraní sociálnych sietí sme aj fotografovali a natáčali video či pozerali niekoľko videí na YouTube. Nehrali sme ale žiadne náročné hry, čo by výdrž na jedno nabitie určite skrátilo.

Výdrž na úrovni troch hodín nie je vôbec dychberúca, práve naopak. Od relatívne veľkej batérie sme čakali trochu viac. Značka Moto a smartfóny Lenovo sú pritom dlhodobo známe skvelou výdržou na batériu, a tak nás to trochu prekvapilo. Na druhej strane, možno sme iba rozmaznaní skvelou výdržou ostatných Moto a Lenovo smartfónov. Pravdou je, že drvivá väčšina používateľov Moto M za jeden deň určite nevybije.

Telefón je dodávaný so štandardnou 2A nabíjačkou bez akéhokoľvek rýchleho nabíjania. Z úplne vybitého stavu sa na 100 % nabije za necelé dve hodiny, no žiadne super rýchle nabíjanie do 50 % sa tu nekoná. V strednej triede zariadení to ale ani nie je štandardom, no bolo by skvelé, ak by sa to v budúcnosti zmenilo.

Moto M: Zverečné hodnotenie

Moto M je unikátny smartfón. Hoci iní výrobcovia a aj Lenovo priniesli kovové zariadenia do strednej triedy, iba málokedy šlo o skutočne prémiovo spracované telefóny. Moto M je ale iná. Nejde iba o to, že je vyrobená z kovu, ale pri jej používaní cítite, že výrobca si dal záležať a naozaj dbal o to, aby bola po dizajnovej stránke vynikajúca. To nemôžeme povedať o množstvo podobných zariadení v tejto cenovej relácii.

Telefón ponúka všetko, čo by ste od strednej triedy očakávali. Iste, na trhu nájdete výkonnejšie zariadenia či modely, ktoré by v niektorom smere Moto M prevýšili. Novinka od Lenova je ale kompletný balíček, ktorý má v rukáve vlastné tromfy a pre mnohých používateľov pôjde o zlatú strednú cenu pri porovnaní ceny, výbavy a dizajnu.

Plusy

+ Dizajn

+ Systém

+ Moderné technológie (skener odtlačkov, USB-C)

+ MicroSD slot

Mínusy

– Slabší výkon

– Nekonzistentný fotoaparát

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

29.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+