MojAndroid

Doplnené 8. marca o 16:15:

Slovenské zastúpenie spoločnosti Motorola nám potvrdilo, že smartfón Motorola moto g6 plus dostáva aktualizáciu s Androidom 9.0 Pie aj na Slovensku. Tá prináša množstvo zaujímavých noviniek vrátane novej obrazovky. Prehľad, ktorý zobrazuje naposledy použité aplikácie v prehľadnejšom horizontálnom zobrazení, vďaka čomu je práca s nimi o niečo pohodlnejšia. Súčasne sa v spodnej časti obrazovky „Prehľad“ zobrazuje 5 najpoužívanejších aplikácií. Android 9 prináša štandardne podporu tmavého režimu pre rôzne aplikácie, vrátane menu rýchlych nastavení nachádzajúceho sa v notifikačnej lište.

Pôvodný článok:

Telefóny Motorola Moto G6 a Moto G6 Plus začínajú dostávať aktualizácie na Android 9.0 Pie. Ich dostupnosť hlásia používatelia na fórach XDA-developers. Mnohí majitelia týchto modelov bežia momentálne na Android 9.0 Pie v testovacej beta verzii a je dobré vedieť, že stabilná verzia operačného systému je už za rohom.

Čoskoro aj u nás

Softvérové označenie telefónu Moto G6 s Andoridom 8.0 Oreo je OPSS27.82-87-3. Práve tento firmvér je požadovaný na to, aby ste mohli neskôr aktualizovať na najnovší Android 9.0 Pie. Aktuálne máte dve možnosti. Jednou z nich je ostať trpezlivý a počkať na OTA (over-the-air) aktualizáciu, na ktorú vás upozorní aj samotný telefón. Druhou, nie až tak zložitou možnosťou je stiahnutie firmvéru z tohto webu a následná manuálna inštalácia. Na stránke sa nachádza aj samotný podrobný postup na inštaláciu.

V prípade, že patríte k hŕstke používateľov, ktorý update už obdržali, dajte nám o tom vedieť v diskusii nižšie!

Ďalšie články k téme “Aktualizácie”:

Náš tip
Poznáme ďalšie zariadenia Huawei a Honor, ktoré budú onedlho aktualizované na Android 9.0 Pie a EMUI 9.0

Náš tip
Asus Zenfone 5 je ďalším smartfónom s aktualizáciou na Android 9.0 Pie

Náš tip
Nokia 8 dostane aktualizáciu na Andorid 9.0 Pie symbolicky v priebehu vianočných sviatkov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+