MojAndroid

Doplnené 8. marca o 16:15:

Slovenské zastúpenie spoločnosti Motorola nám potvrdilo, že smartfón Motorola moto g6 plus dostáva aktualizáciu s Androidom 9.0 Pie aj na Slovensku. Tá prináša množstvo zaujímavých noviniek vrátane novej obrazovky. Prehľad, ktorý zobrazuje naposledy použité aplikácie v prehľadnejšom horizontálnom zobrazení, vďaka čomu je práca s nimi o niečo pohodlnejšia. Súčasne sa v spodnej časti obrazovky „Prehľad“ zobrazuje 5 najpoužívanejších aplikácií. Android 9 prináša štandardne podporu tmavého režimu pre rôzne aplikácie, vrátane menu rýchlych nastavení nachádzajúceho sa v notifikačnej lište.

Pôvodný článok:

Telefóny Motorola Moto G6 a Moto G6 Plus začínajú dostávať aktualizácie na Android 9.0 Pie. Ich dostupnosť hlásia používatelia na fórach XDA-developers. Mnohí majitelia týchto modelov bežia momentálne na Android 9.0 Pie v testovacej beta verzii a je dobré vedieť, že stabilná verzia operačného systému je už za rohom.

Čoskoro aj u nás

Softvérové označenie telefónu Moto G6 s Andoridom 8.0 Oreo je OPSS27.82-87-3. Práve tento firmvér je požadovaný na to, aby ste mohli neskôr aktualizovať na najnovší Android 9.0 Pie. Aktuálne máte dve možnosti. Jednou z nich je ostať trpezlivý a počkať na OTA (over-the-air) aktualizáciu, na ktorú vás upozorní aj samotný telefón. Druhou, nie až tak zložitou možnosťou je stiahnutie firmvéru z tohto webu a následná manuálna inštalácia. Na stránke sa nachádza aj samotný podrobný postup na inštaláciu.

V prípade, že patríte k hŕstke používateľov, ktorý update už obdržali, dajte nám o tom vedieť v diskusii nižšie!

Ďalšie články k téme “Aktualizácie”:

Náš tip
Poznáme ďalšie zariadenia Huawei a Honor, ktoré budú onedlho aktualizované na Android 9.0 Pie a EMUI 9.0

Náš tip
Asus Zenfone 5 je ďalším smartfónom s aktualizáciou na Android 9.0 Pie

Náš tip
Nokia 8 dostane aktualizáciu na Andorid 9.0 Pie symbolicky v priebehu vianočných sviatkov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Martin leško

  A čo ked mám firmvér OPS27.82-87-6 ? je to zlé

  • Tomáš Kanálik

   Ide tu najmä o to, aby ste mali aktuálnu verziu firmvéru s Androidom 8.0 Oreo. Vo vašom prípade by som však aktualizáciu na Pie nainštaloval po tom, čo ma na to samotný telefón vyzve :)

   • Martin leško

    Ja mám akutálnu verziu firmvéru OPSS27.82-87-8 čize bezpečnostná záplata pre 1.Január 2019

    • Tomas

     Tiez mam OPSS27.82-87-8. Znamena to, ze nemozem aktualizovat na Android 9, ci??????

 • Karolina

  Je možné vrátiť sa k predošlému Andoidu len cez továrenské nastavenia?
  Btw ako nastavím pozadie v Menu?

  • Majko

   co to nejde dobre?

   • Karolina

    Funguje, aplikácie uložené horizontálne som síce mala aj predtým, no regulovanie jasu podľa prostredia je super, no chýbajú mi niektoré predošlé vecičky, napriklad, neviem či je vypnuté alebo zapnuté zvonenie, v prípade, že stiahnem lištu chýba popis k dlaždiciam (ten chýba pri prvom stiahnutí) a čo je mi najviac ľúto je že motív je nejaký sivý, škaredý ( ako pri prvých mobilných telefónoch s farebným displejom) a nedá sa to zmeniť, viem je to pre vás hlúposť, no mne to chýba. Ak sa to dá zmeniť (hoci mne to nastaviť nechce aj keď je to v ponuke) prosím o radu ako na to. Ďakujem ;)

 • Power150

  Áno,potvrdzujem.Dneska mi prišla aktualizacia na Android 9.0 na Moto G6 Plus automaticky :-) :-)

 • Marek Horniak

  Dostal som dnes aktualizáciu na 9.0 ide v pohode mám Motorola g6+

 • Marek Horniak

  Ale zdá sa mi pomalší telefón pri načítaní

 • Oliver

  Dnes sa mi Motorala G6play aktualizovalá na Android 9.0 Pie 😆.

 • Kamil Vidlicka

  Nemáte s aktualizáciou problém? Lebo ja hej. Ak chcem niekomu volať, tak otvorím Kontakty, alebo Telefón a tieto mi do 10 sekúnd seknú, prestanú pracovať a samé sa vypnú.
  Neviete o týchto problémoch? Nejaké riešenia?

  • Miro

   Telefón by mal po aktualizácii fungovať správne. Niektorí odporúčajú po aktualizácii telefón kompletne vymazať do továrenských nastavení. Výrobcovia to odporúčajú v prípadoch, keď si používateľ všimne, že nie je niečo v poriadku. Toto by mohol byť práve tento prípad. Čiže riešením by malo byť práve obnovenie pôvodných nastavení, to by malo problém vyriešiť :)

   • Kamil Vidlicka

    Ďakujem za odpoveď. Zatiaľ som sa len pripravoval na obnovenie továrenských nastavení – kopíroval som si všetky svoje údaje (foto/video) do PC. Ešte som mobil neobnovil do továrenských nastavení, ale všimol som si, že sa nejako sám “vracia do normálu”. Už som vykonal niekoľko telefonátov a k padnutiu Kontaktov ešte prišlo, ale už nie tak skoro ako tomu bolo po aktualizácii. Počkám ešte chvíľu. Keď to bude trvať dlho – som pripravený – môže prísť tvrdý reset.

+