MojAndroid

Telefóny Motorola Moto G6 a Moto G6 Plus začínajú dostávať aktualizácie na Android 9.0 Pie. Ich dostupnosť hlásia používatelia na fórach XDA-developers. Mnohí majitelia týchto modelov bežia momentálne na Android 9.0 Pie v testovacej beta verzii a je dobré vedieť, že stabilná verzia operačného systému je už za rohom.

Čoskoro aj u nás

Softvérové označenie telefónu Moto G6 s Andoridom 8.0 Oreo je OPSS27.82-87-3. Práve tento firmvér je požadovaný na to, aby ste mohli neskôr aktualizovať na najnovší Android 9.0 Pie. Aktuálne máte dve možnosti. Jednou z nich je ostať trpezlivý a počkať na OTA (over-the-air) aktualizáciu, na ktorú vás upozorní aj samotný telefón. Druhou, nie až tak zložitou možnosťou je stiahnutie firmvéru z tohto webu a následná manuálna inštalácia. Na stránke sa nachádza aj samotný podrobný postup na inštaláciu.

V prípade, že patríte k hŕstke používateľov, ktorý update už obdržali, dajte nám o tom vedieť v diskusii nižšie!

Ďalšie články k téme „Aktualizácie“:

Náš tip
Poznáme ďalšie zariadenia Huawei a Honor, ktoré budú onedlho aktualizované na Android 9.0 Pie a EMUI 9.0
Náš tip
Asus Zenfone 5 je ďalším smartfónom s aktualizáciou na Android 9.0 Pie
Náš tip
Nokia 8 dostane aktualizáciu na Andorid 9.0 Pie symbolicky v priebehu vianočných sviatkov
  • Martin leško

    A čo ked mám firmvér OPS27.82-87-6 ? je to zlé

    • Tomáš Kanálik

      Ide tu najmä o to, aby ste mali aktuálnu verziu firmvéru s Androidom 8.0 Oreo. Vo vašom prípade by som však aktualizáciu na Pie nainštaloval po tom, čo ma na to samotný telefón vyzve :)

+