MojAndroid

Konektivita – všetko, čo nutne potrebujete

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Moto G4 Plus je síce vynikajúce zariadenie, no stále ide o model, na ktorom musel výrobca trochu šetriť. To znamená, že tu nenájdeme niektoré prepychové metódy pripojenia, no zároveň tu nič dôležité nechýba. Telefón sa pripojí k mobilným sieťam GPRS, EDGE, HSPA a aj LTE cat4 s rýchlosťami 150/50 Mbps. Síce chýba Wi-Fi štandardu 802.11ac, no zariadenie nemá problémy s pripojením k 5 GHz sieti, a to vďaka štandardu 802.11 a/b/g/n.

Moto G4 Plus Recenzia-8_výsledok

Nenájdete tu NFC či vychytávky typu IR port, no všetko ostatné fungovalo bez akýchkoľvek problémov. Poteší možnosť použitia dvoch SIM kariet súčasne, čo fungovalo už tradične veľmi dobre. Mobilné pripojenie bolo stabilné a signál bol silný. Hlasové telefonáty prebiehali bez akýchkoľvek problémov a žiadne výčitky nemáme ani k pripojeniu k Wi-Fi sieťam. Po celý čas testovania sme mali k telefónu pripojené inteligentné hodinky alebo náramok a nezaregistrovali sme ani žiadne problémy s Bluetooth.

Celkovo tak môžeme výbavu pripojení ohodnotiť ako veľmi dobrú. Síce tu nenájdete nič nadštandardné, no zároveň tu ani nič dôležité nechýba. Možno sa nájde pár používateľov, ktorým bude chýbať NFC, no inak je telefón ideálny na každodenné fungovanie moderného používateľa.

Fotoaparát – ostaňte na svetle a budete spokojní

Jednou z noviniek na Moto G4 Plus je aj fotoaparát. 16 MP snímač s clonou f/2.0, fázovou detekciou a laserovým zaostrovaním naozaj nie je niečo, čo vidíte na dostupných zariadeniach každý deň. Boli sme ale zvedaví, ako si telefón poradí v reálnych testoch. Tu môžeme skonštatovať, že naplnil naše očakávania.Moto G4 Plus Recenzia-2_výsledok

Za dobrých svetelných podmienok sme boli schopní spraviť skutočne veľmi pekné fotografie. Oceňujeme veľmi dobrú hĺbku poľa, vďaka čomu sa pri fotografovaní blízkych objektov pekne rozmaže pozadie. Tiež sa nám veľmi páčila úroveň detailov, ale aj reprodukcia farieb. Hoci telefón nedisponuje optickou stabilizáciou obrazu, fotografie v horšom osvetlení sa nerobili veľmi ťažko. Výsledky už ale také dobré neboli – množstvo šumu spôsobené vysokou citlivosťou ISO výrazne znižuje kvalitu takýchto fotografií. To isté platí aj pre 5 MP prednú kameru s clonou f/2.2, ktorá robí obstojné fotografie v dobrom svetle, no v šere je to už o dosť horšie.

V zlom osvetlení vás ale zasa podrží dvojtónový LED blesk, ktorý tiež nie je v tejto cenovej kategórii štandardom. Samozrejme, fotografovanie s bleskom sa len tak ľahko nevyrovná prirodzene pekným fotografiám v zlom osvetlení, no týmito problémami trpí množstvo oveľa drahších smartfónov, a tak to Moto G4 Plus nemôžeme vyčítať.

Kvalita natočeného videa je priemerná. Chválime pomerne dobre vyvážené farby a jas, no ocenili by sme trochu lepšiu úroveň detailov a plynulejší záber. K dispozícii je maximálne Full HD video s frekvenciou 30 FPS, ale využiť môžete aj Slow Motion video s frekvenciou 120 FPS a rozlíšením 540p.

Predinštalovaná aplikácia fotoaparátu je oproti štandardnému fotoaparátu v Androide Marshmallow doplnená o množstvo zaujímavých funkcií. Veľmi sa nám páči interaktívny ukazovateľ zaostrenia, okolo ktorého sa nachádza jednoduchý slider na zmenu jasu fotografie. V zlom osvetlení si ale dávajte pozor – zbytočne vysoká manuálne nastavená úroveň jasu znovu spôsobí umelé zvyšovanie hodnoty ISO a výsledkom bude nekvalitný záber. Samozrejme, nechýba množstvo ďalších nastavení a niekoľko užitočných režimov. Síce tu nenájdete rôzne filtre a podobné nastavenia, no to pri bežnom fotografovaní potrebovať ani nebudete a vždy si môžete stiahnuť podobné nástroje z obchodu Play.

Celkovo tak hodnotíme fotoaparát veľmi kladne. V drvivej väčšine prípadov sme sa mohli bez problémov spoľahnúť na automatický režim fotografovania. Telefón poľahky rozoznal scenériu a prispôsobil tomu nastavenie fotoaparátu. Ak sa nám niečo nepáčilo, mohli sme niektoré nastavenia upraviť manuálne. Zaostrovanie bolo skutočne rýchle aj vďaka laserovej pomoci, no ocenili by sme ešte to, aby sa aplikácia s fotoaparátom spúšťala o čosi rýchlejšie. Nečakali sme síce dlho, no niekedy sme tŕpli, či stihneme zachytiť konkrétny okamih.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

26.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+