MojAndroid

Spoločnosť Lenovo v týchto dňoch usporadúva konferenciu v USA, kde má zastúpenie aj naša redakcia. Už v najbližšej dobe očakávame predstavenie nových smartfónov Moto a aj ďalších noviniek, pričom najviac pozornosti púta vlajková loď Lenovo Moto Z. Iba pred niekoľkými týždňami boli predstavené modely Moto G4 a G4 Plus, ktoré dopĺňajú rad obľúbených zariadení strednej triedy a teraz sa objavili informácie o modeli Moto E, ktorý patril medzi tie najdostupnejšie telefóny na trhu.

Náš tip
Unikli ďalšie informácie o moduloch MotoMods pre Lenovo Moto Z

Nevieme síce určite, či sa uniknuté informácie týkajú modelu Moto E, no všetky indície to naznačujú. Telefóny s označením Lenovo XT1706 aXT1700 sa objavili v zozname Bluetooth Special Interest Group, vďaka čomu sa teraz môžeme pozrieť na špecifikácie týchto zariadení. Mali by ponúknuť 5″ displej s Full HD rozlíšením, čo je výrazné zlepšenie oproti predchádzajúcim modelom. Vzadu nájdeme 8 MP fotoaparát a chýbať nebude ani 5 MP predná kamera. Vnútorná pamäť bude mať kapacitu 16 GB a procesor MediaTek MT6735P bude doplnený o 2 GB RAM. Predinštalovaným systémom bude Android 6.0 Marshmallow a nájdeme tu aj podporu re rýchle LTE siete.

Moto E specs

To sú už naozaj veľmi slušné špecifikácie a vzhľadom na to, že najnovšie modely Moto G posunuli latku o čosi vyššie, bude teraz bremeno dostupného telefónu na modeli Moto E. Dve číselné označenia pritom môžu znamenať čokoľvek, možno ide iba o dve verzie telefónu pre rôzne svetové regióny, no tiež to môže znamenať nejaký rozdiel vo výbave, napríklad jedna z nich možno ponúkne skener odtlačkov prstov kým druhá nie. Uvidíme, kedy budú zariadenia predstavené a či sa tak stane už v týchto dňoch na konferencii Lenovo Tech World 2016, no určite vás budeme včas informovať.

Zdroj: GSM Arena via Android Community

9.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+