MojAndroid

Segment inteligentných hodiniek púta pozornosť výrobcov aj užívateľov, keďže ešte stále čakáme na zariadenie, ktoré by bolo výborné v každom smere. Nová séria hodiniek so systémom Android Wear ukázala, čoho všetkého budú schopné, no všetci netrpezlivo očakávame príchod modelu Moto 360 od Motoroly.

Tie sú charakteristické svojím kruhovým dizajnom, čím výrazne vyčnievajú z radu štvorcových inteligentných hodiniek. Výnimočnosť tohto zariadenia si ale uvedomujú aj samotní výrobcovia, ktorí nechávajú fanúšikov vo veľkom napätí. Vo videu rozpráva produktový vedúci Moto 360 Lior Ron. Poukazuje na to, že pri vývoji Moto 360 sa v Motorole nechali inšpirovať klasickými náramkovými hodinkami. Ron ďalej uviedol, že hlavným cieľom Moto 360 je dosiahnuť rovnováhu medzi dizajnom a technológiami, čo sa im podarilo aj vďaka okrúhlemu tvaru hodiniek. Ten môže na prvý pohľad pôsobiť, ako keby neposkytoval toľko informácií, ako klasické displeje štvorcového tvaru, no Motorola si dala záležať na tom, aby to bolo presne naopak. Kruhový displej na Moto 360 tak ukáže ešte viac informácií, ako klasické inteligentné hodinky a okrem toho ešte aj lepšie pripomína tradičné náramkové hodinky, na ktoré sú ľudia zvyknutí už veľmi dlhú dobu.

Žiaľ, toto video je iba ďalšou na nové hodinky. Nedozvedeli sme sa v podstate nič nové a hoci boli hodinky oficiálne predstavené už na Google I/O 2014, ešte stále čakáme na detaily o dostupnosti či cene. Z posledných informácií je známe iba to, že hodinky sa dostanú na trh niekedy v priebehu tohto leta, čo však môže znamenať aj dva mesiace čakania. Pri takto dlhom odkladaní uvedenia zariadenia na trh sa začína vynárať otázka, či Motorola nepočká a neuvedie hodinky do predaja spolu s pripravovaným smartfónom Moto X+1, ktorý očakávame niekedy v auguste.

Zdroj: pocketnow

10.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+