MojAndroid

Áno, aj Nexus 9 a najnovšie hodinky spoločnosti Motorola už dorazili do našej redakcie a budeme ich pre vás testovať. Najnovší Nexus tablet tentokrát vyrobila spoločnosť HTC. Oproti predchádzajúcim generáciám tabletov je už na prvý pohľad viditeľná zmena pomeru strán displeja zo zaužívaných 16:9 na 4:3. Novinkou je však bez pochýb aj použitie high-end výbavy, ktorá sa v žiadnom smere neobmedzuje. To sa však odrazilo aj na cenovke, ktorá už nie je vôbec tak výhodná ako po minulé roky.

Nexus9--3

Nájdete tu výkonný procesor NVIDIA Tegra K1 so 64-bitovou architektúrou, ktorému sekunduje pamäť RAM s kapacitou 2 GB a vnútorná pamäť s kapacitou 16 alebo 32 GB. Tablet príde aj s veľmi zaujímavou batériou s kapacitou 6700 mAh, ktorá by sa mala postarať o dlhú výdrž na jedno nabitie. Na tablete nájdeme aj 8-megapixelový hlavný fotoaparát a prednú kameru s rozlíšením 1,6 MPix. Operačným systémom je aj v tomto prípade najnovší Android 5.0 Lollipop. Ak máte k tomuto zariadeniu akékoľvek otázky, môžete sa ich pýtať. Odpovede nájdete priamo tu v diskusií alebo v pripravovanej recenzii.

Nexus9--1

Inteligentné hodinky Motoroly neprichádzajú v klasickom vyhotovení, na aké sme si zvykli napríklad pri Galaxy Gear alebo hodinkách Pebble. Namiesto obdĺžnikového či štvorcového tvaru sú totižto okrúhle, čím sa viac podobajú na klasické ručičkové hodinky. Ich špecifikácie zahŕňajú procesor od Texas Instruments – OMAP 3 – a dostupná je aj operačná pamäť RAM o veľkosti 512 MB a 4 GB vnútorného úložiska. Použitie tohto procesora viacerých prekvapilo, nakoľko sa spoločnosť TI vyjadrila, že už viac nevyrobí žiadny OMAP procesor. Batéria má kapacitu 320 mAh a rozlíšenie 1,63″ displeja je 320 x 290 pixelov.

moto360-2 moto360-4

4.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+